Partnerzy serwisu:

Koronawirus w Polsce. Kontrole sanitarne w pociągach i autobusach międzynarodowych

Michał Szymajda 09.03.2020 136

Koronawirus w Polsce. Kontrole sanitarne w pociągach i autobusach międzynarodowych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
– Wdrażamy kontrole sanitarne w pociągach, najpierw Intercity, a później też w przygranicznym ruchu. Chcemy w ciągu najbliższych 2-3 dni wdrożyć kontrole na wszystkich przejściach granicznych samochodowych, kolejowych oraz w portach – powiedział premier Mateusz Morawiecki, w związku z pierwszymi zanotowanymi w Polsce przypadkami osób zarażonych koronawirusem.
Na razie wiemy, że podróżni przekraczający granicę w pociągach do i z Republiki Czeskiej i do Niemiec będą proszeni o wypełnienie danych karty podróżnego, w której pojawią się podstawowe informacje o celu podróży i dane kontaktowe. Do danych będzie miał dostęp Główny Inspektorat Sanitarny.

Do PKP Intercity skierowaliśmy pytania o uszczegółowienie tego, jak będą wyglądać inspekcje sanitarne w pociągach międzynarodowych. Na razie nie podano relacji pociągów, w których będą prowadzone. Wiadomo, że objęte nimi zostaną także regionalne pociągi transgraniczne, m.in. Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich i Przewozów Regionalnych.

– O godz. 15 uruchamiamy pięć punktów granicznych. Cztery z Niemcami i jeden z Czechami. Chcemy zbadać pasażerów wszystkich autobusów i busów. Będzie się to wiązało ze zmianą organizacji ruchu na granicach – zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. – W najbliższych kilkudziesięciu godzinach będziemy rozszerzać zakres tych kontroli również na pozostałe granice – w transporcie autokarowym, autobusowym i busowym powyżej 8 osób, żeby w maksymalny możliwy sposób nie zakłócać płynności na granicy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony