Partnerzy serwisu:

Koronawirus u maszynisty SKM Warszawa. Nie miał kontaktu z pasażerami. Wiele pociągów odwołanych

Jakub Madrjas 24.03.2020 495

Koronawirus u maszynisty SKM Warszawa. Nie miał kontaktu z pasażerami. Wiele pociągów odwołanych
fot. WU
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z maszynistów SKM Warszawa. Przewoźnik musiał odwołać dziś wiele pociągów. W godzinach nocnych będzie wiadomo, jak będzie wyglądał jutrzejszy rozkład jazdy.
Spółka SKM Warszawa poinformowała, że wykryto zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników spółki. – W trosce o bezpieczeństwo naszych Pasażerów i pozostałych pracowników, jesteśmy zmuszeni odwołać wybrane pociągi – podał przewoźnik. Lista objęła 15 pociągów, głównie na linii S1, od godziny 18:41 do wieczora. 

Jak udało nam się ustalić, chodzi o jednego z maszynistów. W dniu dzisiejszym nie był w pracy. Rzecznik spółki Kamil Migała informuje, że pociąg w którym pracował w ostatnim czasie został natychmiast skierowany do dezynfekcji w bazie na Szczęśliwicach. Co szczególnie istotne, drużyny pociągowe SKM od niedzieli, 15 marca nie mają żadnego kontaktu z pasażerami, dzięki czemu ograniczono ryzyko zakażeń u podróżnych.

Spółka nie może na razie podać, ilu pracowników będzie musiało zostać wysłanych na kwarantannę. – Naszym najważniejszym obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo naszych pracowników i pasażerów – podkreśla Migała. Trwa opracowywanie rozkładu jazdy na jutrzejszy dzień (25 marca). Prawdopodobnie będzie on znany w godzinach nocnych - spółka opublikuje go natychmiast na swoim Facebooku. Według nieoficjalnych informacji "RK" jest wysoce prawdopodobne, że nie wszystkie pociągi będą mogły wyjechać w trasę. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony