Partnerzy serwisu:

Koronawirus: Pomorze odwołuje kolejne połączenia, Małopolska przedłuża ograniczenie oferty

Jakub Madrjas 08.04.2020 2,5k

Koronawirus: Pomorze odwołuje kolejne połączenia, Małopolska przedłuża ograniczenie oferty
fot. UMWM
Koleje Małopolskie wspólnie z organizatorem przewozów – Województwem Małopolskim, podjęły decyzję o przedłużeniu ograniczenia oferty przewozowej realizowanej przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. co najmniej do 30 kwietnia 2020 r. Kolejne ograniczenia są za to na Pomorzu.
W związku z pozostawianiem w mocy dotychczas podjętych decyzji władz centralnych o ograniczeniach w przemieszczaniu się mieszkańców oraz zawieszeniem niemal wszystkich cywilnych operacji lotniczych w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice co najmniej do końca kwietnia, Koleje Małopolskie wspólnie z organizatorem przewozów – Województwem Małopolskim, podjęły decyzję o przedłużeniu ograniczenia oferty przewozowej realizowanej przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. co najmniej do 30 kwietnia 2020 r. Zakres ograniczeń będzie taki jak do tej pory.

Trudne decyzje musi też podejmować Pomorze. – Rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa wpływa na każdy aspekt życia. Również na komunikację. W pociągach jest coraz mniej podróżnych. Dotyczy to także połączeń z Malborka do Iławy i Elbląga. Od Wielkanocy niektóre pociągi nie pojadą w soboty, niedziele i święta – podał samorząd województwa pomorskiego. Ograniczenia na liniach kolejowych łączących Województwo Pomorskie z Warmińsko-Mazurskim zostaną wprowadzone od najbliższej soboty, tj. 11 kwietnia 2020 r.

Pociągi kursujące pomiędzy Malborkiem a Elblągiem oraz Iławą uruchamiane są we współpracy z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego. – Z otrzymanych od naszych sąsiadów z Warmii i Mazur informacji wynika, że w miniony weekend z pociągów skorzystało od 3 do 8 podróżnych, zależnie od kursu – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. W związku ze znacznym zmniejszeniem liczby podróżnych została podjęta decyzja o tymczasowym zawieszeniu niektórych kursów.

Na linii Malbork – Stare Pole – Elbląg – Olsztyn w weekendy wycofana zostanie jedna para pociągów. Z kolei na linii z Malborka przez Prabuty do Iławy nie zostaną wykonane w sumie trzy pary połączeń weekendowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport