Partnerzy serwisu:

Koronawirus ogranicza ofertę kolejową we Włoszech

Michał Szymajda 11.01.2022 1k

Koronawirus ogranicza ofertę kolejową we Włoszech
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Zarówno państwowa spółka Trenitalia jak i prywatny operator Italo ograniczają liczbę pociągów codziennie uruchamianych we Włoszech. Dzieje się tak zarówno ze względu na rosnącą liczbę zakażeń wśród kolejarzy, jak i spadającą liczbę podróży koleją.
Trenitalia w komunikacie informuje, że nadal angażuje się w przeciwdziałanie wzrostowi zakażeń wywołanych przez Covid-19. Stara się utrzymywać zarówno stałą liczbę pociągów, utrzymuje też wysokie standardy epidemiczne, o czym przekona się każdy, kto korzysta z pociągów we Włoszech.

Jednakże od poniedziałku zdecydowano się na skreślenie z rozkładu jazdy około 3% pociągów. Stało się tak zarówno z połączeniami regionalnymi jak i szybkimi Frecciarossa.

– Od poniedziałku 10 stycznia firmy z Grupy FS wprowadzają tymczasową reorganizację połączeń regionalnych i Frecciarossa. Odwołujemy najmniejszą możliwą w chwili obecnej liczbę pociągów, w przedziałach czasowych, które możliwe najmniej dotkną pasażerów. Połączenia dalekobieżne, zarówno dzienne jak i nocne – pozostają w całości w ruchu, czytamy. Za część pociągów zostaną uruchomione autobusy komunikacji zastępczej. O zmianach pasażerowie informowani są za pomocą sms, e-mailem lub bezpośrednio przez personel na dworcach. Zaleca się jednak sprawdzenie bieżącego rozkładu jazdy za pośrednictwem strony trenitalia.com.

Część swoich pociągów anulował także operator szybkich pociągów Italo. Anulowano 6 z 32 uruchamianych w tym rozkładzie jazdy pociągów. Przyczyny są dwojakie: to mniejsza liczba pasażerów, a także zakażenie koronawirusem kolejarzy.

Koleje Włoskie poinformowały, że obecnie popyt na podróże pociągami spadł o 9%.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport