Partnerzy serwisu:

Koronawirus coraz mocniej uderza w kolej. Nie pojedzie pociąg Moskwa - Nicea

Artur Bogdanowicz 28.02.2020 238

Koronawirus coraz mocniej uderza w kolej. Nie pojedzie pociąg Moskwa - Nicea
Pociąg do Nicei na warszawskich dworcu wschodnim fot. Michał Szymajda
Od 4. marca zawieszony zostaje pociąg relacji Moskwa-Nicea-Moskwa, poinformowała agencja Tass powołując się na rosyjskie media.
Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej poinformowało o zawieszeniu od 4 marca pociągów z Moskwy do Nicei we Francji. Pociąg, według rozkładu jazdy, zatrzymuje się m.in. w Weronie, Mediolanie i Genui, a tam przypadków stwierdzenia koronawirusa jest najwięcej. Połączenie kolejowe będzie zawieszone do odwołania. RŻD uruchamia pociąg z Moskwy w każdy czwartek, a powrotny z Nicei - w niedzielę. Pociąg w drodze do Nicei przejeżdża przez Białoruś, Polskę, Czechy, Austrię i Włochy.

We Włoszech, zgodnie z wiedzą na dzień 28 lutego, do 14 wzrosła liczba zgonów w wyniku epidemii, a liczba osób zakażonych nowym koronawirusem do 528. Na całym świecie koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, a liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wynosi około 80 tys., w zdecydowanej większości w Chinach. Wirus rozprzestrzenił się w ponad 50 innych krajach. 3 lutego zostało zawieszone połączenie kolejowe między Rosją a Chinami.

Jak poinformował niemiecki dziennik FAZ, Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) dokonują zwrotu za niewykorzystane bilety kolejowe (nawet w taryfach bezzwrotnych), jeśli powód podróży został oficjalnie odwołany na skutek zagrożenia koronawirusem - dotyczy to np. odwołanych targów, koncertów czy wydarzeń sportowych. Ma to miejsce również wtedy, gdy dotknięty kwarantanną jest hotel w miejscu docelowym.

Grupa Lufthansa oferuje wszystkim swoim pasażerom z wykupionymi przed 26.02 biletami do Mediolanu, Bolonii, Turynu, Werony, Wenecji, Triestu i Genui na rejsy liniami Lufthansa, Swiss, Austrian, Brussels Airlines i Air Dolomiti bezpłatną zmianę rezerwacji. Loty do Pekinu, Szanghaju, Nanjing, Shenyang i Quingdao zostały zawieszone do 28. marca, zaś do Hongkonu ograniczone.

współpraca: Michał Szymajda


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony