Partnerzy serwisu:

Korekta rozkładu na Mazowszu: Radomiak pojedzie przez CMK

Jakub Madrjas 13.08.2018 4,4k

Korekta rozkładu na Mazowszu: Radomiak pojedzie przez CMK
fot. KM
Kolejna korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich przyniesie powrót pociągów na linię grodziską, otwarcie szlaku do Garwolina, ale i zamknięcie toru do Warki. Na niektórych liniach będą nocne przerwy w ruchu.
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 2 września do 20 października 2018 roku. W przypadku Kolei Mazowieckich zmiany są następujące:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice – kontynuacja remontu
Z uwagi na kontynuację remontu linii 447 organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek do 23 września i zastąpi je komunikacja autobusowa. Natomiast od 24 września pociągi zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na ww. odcinku z wyjątkiem Pruszkowa. Na linii pojawi się nowy przystanek Parzniew – pomiędzy Pruszkowem a Brwinowem.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków – nocne przerwy w ruchu pociągów
Na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna w godz. 0:01–4:35 będą prowadzone prace związane z podbiciem torów. Ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze w dniach:
• 4 września – 9 września (zamknięty tor nr 1),
• 13 września – 15 września (zamknięty tor nr 2).
Dodatkowo w związku z naprawą przejazdu kolejowo-drogowego koło przystanku Halinów ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki będzie prowadzony po jednym czynnym torze przez pierwsze dwa weekendy we wrześniu, tzn.:
• od 7 września godz. 22:10 do 10 września godz. 3:10 (zamknięty tor nr 1),
• od 14 września godz. 22:20 do 17 września godz. 3:20 (zamknięty tor nr 2).

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz - kontynuacja remontu stacji Łowicz
W związku z remontem wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów dla potrzeb modernizacji linii na odcinku Bednary – Łowicz Główny. W zamian za odwołane pociągi będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, z uwagi na prace remontowe, od 10 września ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Teresin Niepokalanów – Sochaczew. Część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/z Teresina Niepokalanowa.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia – dalszy remont Rail Baltica
W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.
Ponadto do 18 września na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. honorowane będą ważne bilety KM:
1) 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
2) 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
3) 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
4) 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;
Ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.
Od 19 września zmieni się rozkład jazdy i część pociągów rozpoczynających/kończących bieg na stacji Małkinia zacznie kursować w pełnej relacji bez komunikacji autobusowej.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin – otwarcie szlaku do Garwolina
2 września zostanie otwarty szlak Pilawa – Garwolin i pociągi będą kursować do stacji Garwolin. Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii na odcinku Garwolin – Dęblin, a za odwołane pociągi będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Radom – Skarżysko-Kamienna – „Radomiak” pojedzie przez Centralna Magistralę Kolejową
W związku z modernizacją linii od 13 września będą występować utrudnienia w ruchu pociągów. Zostanie zamknięty tor nr 2 na szlaku Czachówek Południowy – Warka. Część pociągów będzie odwołana, zaś część będzie kursować w zmienionych godzinach. Pociąg „Radomiak” od 2 września będzie kursował trasą okrężną przez linię 22 Radom – Drzewica i Centralną Magistralę Kolejową (CMK).

Dodatkowo wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20) na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Linia nr R81 Dęblin – Radom – ZKA między Dęblinem i Bąkowcem
W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Bąkowiec zostanie wstrzymany. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc
W związku z naprawą torów i rozjazdów na p.o. Proboszczewice Płockie zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Płock Trzepowo - Sierpc od 2 września do 11 września. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony