Partnerzy serwisu:

Korekta rozkładu jazdy PR w Polsce Wschodniej

jar, Rynek Kolejowy 29.08.2016 196

Korekta rozkładu jazdy PR w Polsce Wschodniej
fot. Rafał Jasiński
Już w najbliższą niedzielę wejdzie w życie kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy. Z udostępnionych przez oddziały przewoźnika oraz PKP Polskie Linie Kolejowe danych wynika, że większych zmian w kursowaniu pociągów nie będzie. Nowością jest uruchomienie połączeń regionalnych do Medyki. 
Podkarpackie, Lubelskie: Nowe połączenia, komunikacja zastępcza

W województwie podkarpackim zostanie przywrócone połączenie na odcinku Przemyśl – Medyka. Za sprawą zamówienia samorządu województwa podkarpackiego odcinek o długości ok. 13 km obsłużą 3 pary pociągów Regio, o czym więcej informowaliśmy tutaj.

Na terenie obu województw z uwagi na prace realizowane przez PKP PLK spodziewać się należy krótkookresowego obowiązywania autobusowej komunikacji zastępczej. Autobusy czasowo zastąpią pociągi m.in. w Krasnymstawie (dotyczy połączenia Lublin – Zamość) oraz między Frysztakiem a Dobrzechowem (linia Rzeszów – Jasło). Jak informuje „Rynek Kolejowy” Zofia Dziewulska, rzecznik PR Oddział Lubelski, w przypadku pierwszego z wymienionych utrudnień, spowoduje ono m.in. skrócenie jazdy jednej pary pociągów do Zamościa. Zatem między 25 a 30 września do przystanków Zamość Starówka i Zamość Wschód nie dotrą pociąg Odrodzenie rel. Lublin – Zamość i pociąg Kasztelan rel. Zamość - Lublin. W związku z prowadzonymi pracami większych zmian w godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów należy spodziewać się również na linii nr 7. W szczególności dotyczy to składów kursujących w godzinach porannych.

Świętokrzyskie, Podlaskie – bez większych zmian

Prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace infrastrukturalne są powodem zmian w rozkładach jazdy pociągów PR kursujących w województwach podlaskim i świętokrzyskim.
- W korekcie rozkładu jazdy od 4 września 2016 r. nie zachodzą istotne zmiany, większość pociągów ma przesunięte godziny kursowania o kilka lub co najwyżej kilkanaście minut. Nie pojawiają się nowe pociągi ani też nic z oferty rocznej nie jest wykreślane – informuje „Rynek Kolejowy” Zdzisław Cieślik, rzecznik prasowy Przewozy Regionalne Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku Kamiennej. - W związku z trwającymi w dalszym ciągu robotami torowymi następuje tylko korekta dopasowująca ruch pociągów do kolejnych faz prac torowych – wyjaśnia.

Do zmian o podobnym charakterze dojdzie w województwie podlaskim. Jarosław Grzegorz Glazer, Dyrektor PR Oddział Podlaski w Białymstoku, w informacji przesłanej do "Rynku Kolejowego" podkreśla, że zmiany w kursowaniu pociągów pozwolą na utrzymanie skomunikowań ze składami dalekobieżnymi.

Warmińsko-mazurskie: Komunikacja zastępcza w Olsztynie

Większych zmian w rozkładzie jazdy pociągów nie przewiduje się w warmińsko-mazurskim. Największe odczują podróżujący z Iławy i Działdowa – z uwagi na prace torowe wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza za 10 pociągów kursujących na odcinku Olsztyn Główny – Olsztyn Zachodni. O wprowadzonych zmianach w kursowaniu pociągów dojeżdżających na lotnisko w Szymanach więcej pisaliśmy na portalu „Transport Publiczny”.

Znikają połączenia sezonowe...

Z rozkładu znikają zaś połączenia sezonowe. Najdłużej składy będą kursowały między Białymstokiem a Waliłami. Do drugiego weekendu października włącznie w każdą sobotę i niedzielę trasę obsłuży para pociągów. Tydzień wcześniej zakończą jazda pociągi między Chełmem a Włodawą. Do końca września utrzymane zostanie weekendowe połączenie Rzeszów – Łupków (1 para). W jego miejsce pojawi się piątkowo- niedzielny pociąg Bieszczadzki Żaczek do Komańczy. Czwartego września odjedzie ostatni pociąg regionalny łączący Rzeszów z Zamościem – od 5 września składy Przewozów Regionalnych znikają z odcinka Zawada – Bełżec – Horyniec Zdrój o długości 107 km. W rozkładzie jazdy zostały ujawnione pociągi kursujące na trasie Jasło – Gorlice - Jasło. Pojadą one w piątki i niedziele.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony