Partnerzy serwisu:

Korekta rozkładu jazdy 14 czerwca. Bardzo duże utrudnienia na Mazowszu

inf. pras. oprac. jm 05.06.2020 104

Korekta rozkładu jazdy 14 czerwca. Bardzo duże utrudnienia na Mazowszu
Fot. KM
Kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów zacznie obowiązywać 14 czerwca. Szczegóły zmian opublikowały Koleje Mazowieckie. Utrudnień można się spodziewać na prawie wszystkich liniach. Oprócz trwających od wielu miesięcy prac na liniach do Otwocka, Radomia czy Łowicza powróci komunikacja zastępcza i odwołane pociągi m.in. na trasach do Grodziska Mazowieckiego, Rembertowa i Ostrołęki. 
Jak informują Koleje Mazowieckie, na większości linii będą w dalszym ciągu realizowane prace modernizacyjne, co spowoduje konieczności odwołania niektórych pociągów lub zastąpienie ich komunikacją autobusową. Wróci za to większość pociągów, które do tej pory były zawieszone z uwagi na pandemię. Kolejna zmiana rozkładu nastąpi 30 sierpnia.

A tak przedstawiają się najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Na okres 14 czerwca - 26 lipca zaplanowana została wymiana sieci trakcyjnej na obu torach odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. W związku z tym część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia zostały odwołane.

R2 Warszawa – Łuków

Między 17 a 29 sierpnia będzie trwać modernizacja stacji Warszawa Rembertów, co przełoży się na utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do/z Warszawy Rembertów zostanie odwołana.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny), a wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R6 Warszawa – Małkinia

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01-4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie zastąpiony przez ZKA.

R7 Warszawa – Dęblin

Na odcinku Otwock – Pilawa wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane przez autobusy zastępcze. Dodatkowo od 6 lipca do 14 sierpnia, z uwagi na kolejną fazę modernizacji stacji Otwock, zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock – Józefów. Połączenia kolejowe zastąpi komunikacja autobusowa.

R8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna

Na odcinku Warka – Radom wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane prze autobusy zastępcze. Część połączeń kursująca do/z Piaseczna od 14 czerwca pojedzie w wydłużonej relacji do/z Czachówka Południowego.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga w dniach 23-28 sierpnia ruch pociągów na tym odcinku będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część pociągów pominie stację Warszawa Praga i przystanek osobowy Warszawa Toruńska. Wybrane pociągi zostaną odwołane.

R31 Kutno – Sierpc

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii będą występować częste utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi w następujących dniach:
• 22 czerwca w godz. 10:25-14:25 na odcinku Mostówka – Wyszków;
• 7 - 8 sierpnia w godz. 8:00-16:00 na odcinku Tłuszcz – Wyszków;
• 9 - 16 sierpnia w godz. 6:30-14:30 na odcinku Mostówka – Wyszków;
• 17 - 29 sierpnia w godz. 5:50-16:50 na odcinku Wyszków - Ostrołęka;
• 28 sierpnia godz. 16:50 do 29 sierpnia godz. 18:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.
W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prowadzone przez PKP PLK prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom.

R91 Nasielsk – Sierpc

Z uwagi na naprawę mostów ruch pociągów na odcinku Raciąż – Sierpc zostanie wstrzymany i zastąpiony przez ZKA.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony