Partnerzy serwisu:

Koparka uszkodziła pociąg TLK Hańcza na Rail Baltice

Michał Szymajda 27.08.2019 7,1k

Koparka uszkodziła pociąg TLK Hańcza na Rail Baltice
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Po godzinie 9 wstrzymano ruch pociągów na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Koparka wykonująca prace przy modernizacji Rail Baltiki zarysowała wagony TLK Hańcza.
– Ze względu na incydent w pobliżu miejscowości Małkinia Górna (woj. mazowieckie) z koparką, która otarła się o przejeżdżający skład PKP Intercity relacji Kraków Główny – Suwałki od godz. 9.05 został wstrzymany został ruch pociągów na szlaku Sadowne Węgrowskie – Małkinia – poinformowało biuro prasowe PKP Intercity.

Jak podaje zarządca infrastruktury, w wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa lokomotywa i 2 wagony. Nikomu nic się nie stało.

Na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia przewoźnicy wprowadzili autobusową komunikację zastępczą. Planowane przywrócenie ruchu nastąpi dziś do godz. 15. Odwołano część pociągów regionalnych na tym odcinku.

– Koparka należy do firmy wykonującej w tym miejscu prace związane z modernizacją torów. To wykonawca, przejmując plac budowy, odpowiada za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i działania pracowników, którzy muszą posiadać odpowiednie uprawnienia – czytamy w komunikacie PKP PLK.

[Aktualizacja] 

PKP PLK poinformowało, że o godzinie 14:40 otworzono ruch na linii po incydencie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony