Partnerzy serwisu:

„Kopareczka” z najlepszą ofertą na remont linii Chojnów – Rokitki na Dolnym Śląsku

Michał Szymajda 26.07.2021 3,8k

„Kopareczka” z najlepszą ofertą na remont linii Chojnów – Rokitki na Dolnym Śląsku
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei rozstrzygnęła przetarg na rewitalizację, a w zasadzie odbudowę linii 316 między Chojnowem a Rokitkami na Dolnym Śląsku. Dzięki naprawie linii przejętej od PKP dolnośląski samorząd znacznie poprawi dojazd koleją do Chojnowa.
Do konkursu ofert akces zgłosiło 16 potencjalnych wykonawców, ale oferty tylko sześciu z nich podlegały ocenie. Tak duże zainteresowanie stosunkowo niewielkim przetargiem można tłumaczyć niewielką ich liczbą w w ostatnim czasie ze strony największego zarządcy infrastruktury kolejowej – PKP Polskie Linii Kolejowych.

Kopareczka najlepsza

Przetarg został rozstrzygnięty na korzyść niewielkiej (za to z przyjemnie brzmiącą nazwą) firmy Kopareczka ze Żmigrodu, która do tej pory była podwykonawcą na realizacjach zlecanych przez PKP PLK. Nieco gorzej zostały ocenione większe firmy: Dolkom, ZUE i Infrakol.

Termin realizacji zamówienia to zaledwie 7 miesięcy od daty podpisania umowy (jeszcze jej nie podpisano). Po odbudowie toru pociągi osobowe pojadą z prędkością 80 km/h, Zakres robót obejmuje nawierzchnię, podtorze, przepusty i mosty, przejazdy oraz kilka peronów. Na nowych strunobetonowych podkładach pojawią się jednak, co może dziwić w XXI wieku, tory stykowe.

Chojnów z większą liczbą pociągów

Dziś w Chojnowie zatrzymują się tylko pociągi osobowe, które kursują pomiędzy Legnicą a Węglińcem. Zamknięcie linii 316 na początku XXI wieku, a później jej degradacja, nie pozwoliło na kursowanie przez Chojnów także pociągów w kierunku Żagania. To ma się zmienić. W przyszłości przez Chojnów i Rokitki pojedzie także pociąg do Chocianowa, dzięki planowanej modernizacji linii z Rokitek do Chocianowa. 14-tysięczny Chojnów bardzo więc zyska na powrocie do życia linii 316.

Więcej na temat przetargu pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony