Partnerzy serwisu:

Konsultacje nowego rozkładu jazdy na Podkarpaciu

inf. pras. 04.02.2019 33

Konsultacje nowego rozkładu jazdy na Podkarpaciu
Fot. Kuba Sobolewski/Kolejowe Podkarpacie
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące kształtu rozkładu jazdy pociągów edycji 2019/2020, który obowiązywał będzie od 8 grudnia 2019 roku.
Urząd przypomina, że na kształt rozkładu jazdy pociągów wpływa szereg czynników, a ostateczny kształt rozkładu jazdy pociągów konstruowany jest przez zarządcę infrastruktury kolejowej w oparciu o Regulamin przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK oraz na podstawie wniosków złożonych przez poszczególnych Przewoźników i Operatorów kolejowych. Usługi przewozowe na zlecenie marszałka województwa świadczy Operator kolejowy – spółka Przewozy Regionalne Sp. z o.o. – Oddział Podkarpacki w Rzeszowie.

Roczny rozkład jazdy pociągów opracowywany jest na 1 rok i obowiązuje od drugiej niedzieli grudnia jednego roku do drugiej soboty grudnia roku następnego. W trakcie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy PKP PLK zastrzega sobie prawo do wprowadzania korekt do rocznego rozkładu jazdy – tzw. fazy zamknięciowe. Operator świadczący usługi przewozowe na terenie województwa składa do PKP PLK wnioski do rozkładu jazdy, opracowane na podstawie projektu rozkładu jazdy przygotowanego przez Organizatora przewozów z zachowaniem wymogów określonych w Regulaminie przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK S.A. Wnioski muszą być złożone z minimum 9-miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku gdy dotyczą nowego rocznego rozkładu jazdy oraz z co najmniej 3-miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku korekty już obowiązującego rozkładu jazdy – pisze urząd.

Urząd zastrzega sobie prawo do nieudzielania indywidualnych odpowiedzi na zgłaszane propozycje. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony