Partnerzy serwisu:

Konkurs na wiceprezesa PLK od nowa

Jakub Madrjas 18.11.2016 399

Konkurs na wiceprezesa PLK od nowa
Fot. Rynek Kolejowy
PKP Polskie Linie Kolejowe po raz drugi ogłosiły postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. eksploatacji. Wakat na stanowisku trwa od miesiąca.
Wiceprezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe Andrzej Pawłowski – dyrektor ds. eksploatacji –  został odwołany ze stanowiska 19 października, czyli prawie miesiąc temu. Pisaliśmy o tym w tym miejscu. Pawłowski w zarządzie PKP PLK był nieprzerwanie od 24 lutego 2011 r.

Nie podano przyczyn odwołania Pawłowskiego. – Odwołanie członka zarządu spółki nie wymaga uzasadnienia – jest to autonomiczna decyzja akcjonariuszy – stwierdziła Elżbieta Kisil, rzeczniczka Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Pismo w obronie odwołanego wiceprezesa do ministra Andrzeja Adamczyka napisało wówczas szereg organizacji związkowych działających w PLK, ale bez skutku.

25 października ruszył nabór na następcę Andrzeja Pawłowskiego w zarządzie PKP PLK. Pisaliśmy o tym tutaj. Zgłoszenia do konkursu były przyjmowane do wczoraj, jednak nazwiska nowego wiceprezesa jeszcze nie poznamy. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły bowiem dziś nowe postępowanie w tej sprawie. W porównaniu do poprzednio konkursu, zrezygnowano z wymogu wyższego wykształcenia technicznego kandydata  – wystarczy wykształcenie wyższe, choć preferowane będzie wykształcenie wyższe związane z transportem kolejowym.

Termin otwarcia zgłoszeń w nowym konkursie upływa 8 grudnia. Rozmowy kwalifikacyjne mają potrwać do 23 grudnia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony