Partnerzy serwisu:

Konkurs na prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Jakub Madrjas 08.11.2021 5,1k

Konkurs na prezesa i członków zarządu PKP Cargo
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
W ubiegłym miesiącu zarząd PKP Cargo został prawie w całości odwołany. Teraz rozpisano konkurs na następców. Zmiany zaszły też w PKP Cargo International.
Jak informowaliśmy 18 października, rada nadzorcza spółki podjęła uchwały, zgodnie z którymi Czesław Warsewicz – prezes zarządu, Leszek Borowiec – członek zarządu ds. finansowych, Witold Bawor – członek zarządu ds. operacyjnych i Piotr Wasaty – członek zarządu ds. handlowych zostali odwołani z pełnionych funkcji. Uchwały weszły w życie z chwilą podjęcia. Przyczyny odwołania nie zostały wskazane, a na tymczasowego prezesa (na okres do 3 miesięcy) powołano Władysława Szczepkowskiego. Oprócz niego w zarządzie pozostaje Zenon Kozendra – jako przedstawiciel pracowników.

Dopiero 5 listopada rada nadzorcza ogłosiła konkurs na nowych członków zarządu. Oprócz prezesa poszukiwani są członkowie zarządu ds. operacyjnych, handlowych i finansowych. Termin przyjmowania zgłoszeń mija dnia 7 grudnia 2021 roku. Rozmowy kwalifikacyjne będą prowadzone przez Radę Nadzorczą PKP Cargo w terminach od 13 do 20 grudnia 2021 roku za pośrednictwem wideo/telekonferencji lub w siedzibie spółki. Dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami mogą się odbyć w terminach od 3 do 5 stycznia 2022 roku – blisko końca tymczasowej prezesury Władysława Szczepkowskiego.

Od kandydatów na wszystkie stanowiska tym razem wymaga się co najmniej dziesięcioletnim stażu pracy, co najmniej 5-letniego doświadczenia na stanowiskach wyższej kadry zarządzającej oraz znajomości języka obcego.

Warto dodać, że tuż po odwołaniu zarządu PKP Cargo stanowisko stracił również prezes PKP Cargo International (dawnego AWT) Maciej Walczyk. Niestety, wciąż nie otrzymaliśmy od spółki odpowiedzi na pytania o przyczyny tej zmiany oraz o biogram nowego prezesa, którym został Dariusz Seliga.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony