Partnerzy serwisu:

Koniec z jednokierunkowymi zatrzymaniami pociągów PKP IC we Włoszczowie

Michał Szymajda 07.06.2018 8,6k

Koniec z jednokierunkowymi zatrzymaniami pociągów PKP IC we Włoszczowie
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociągów na stacji Włoszczowa Północ zatrzymają się bezpośrednie pociągi z Poznania i Łodzi. Dotąd można było w tym kierunku… tylko wyjechać.
O kuriozalnej sytuacji, jaka miała miejsce na stacji Włoszczowa Północ pisaliśmy po raz pierwszy w grudniu 2017 roku.

Na tej, stosunkowo nowej stacji na Centralnej Magistrali Kolejowej, cześć pociągów zatrzymuje się jadąc wyłącznie w jednym kierunku. Dotyczy to pociągów IC Wawel i IC Barbakan, zestawionych z nowoczesnych ezt Flirt. Oba pociągi zaczynają bieg w Szczecinie (lub Świnoujściu) i kończą w Krakowie. Jadą przez Poznań i Łódź. Zatrzymują się także na stacji Włoszczowa Północ, ale tylko w drodze do Krakowa.

Mimo że modernizacja stacji zakończyła się i PKP PLK nie miała argumentu dotyczącego braku możliwości zatrzymania pociągów, IC Barbakan i IC Wawel, jadąc w kierunku Łodzi, Poznania i Szczecina, nie zatrzymywały się we Włoszczowie także od marcowej korekty rozkładu jazdy.

Ta sytuacja zmieni się na szczęście od 10 czerwca. Ale sukces będzie połowiczny, bo we Włoszczowie dwukierunkowo zatrzyma się tylko IC Wawel. Drugi pociąg – IC Barbakan – będzie na okres wakacji odwołany w całej relacji ze Świnoujścia do Krakowa. PKP Intercity jako przyczynę odwołania pociągu w całej relacji podaje… realizację prac modernizacyjnych na węźle krakowskim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony