Partnerzy serwisu:

Koniec utrudnień na trasie Elbląg – Bogaczewo

Jakub Madrjas 23.11.2021 1,1k

Koniec utrudnień na trasie Elbląg – Bogaczewo
Zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Wczoraj (22 listopada) przywrócony został ruch pociągów po drugim torze na trasie Elbląg – Bogaczewo, po tym jak czwartkowy pożar w zakładzie koło linii kolejowej pod Elblągiem w obu torach uszkodził sieć trakcyjną i szyny.
Jak podaje PAP, pożar wybuchł w nocy ze środy na czwartek w przechowywanych na placu magazynowym w Gronowie Górnym tworzywach sztucznych przeznaczonych do produkcji granulatu. Po kilku godzinach strażakom udało się go opanować; dogaszanie hałd spalonych odpadów zakończyło się w piątek około południa. W akcji gaśniczej uczestniczyło nawet 21 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. 

Po pożarze ruch pociągów został czasowo wstrzymany, a następnie od godz. 5:00 rano w piątek odbywał się jednym torem, co umożliwiło połączenia na trasie łączącej Olsztyn z Trójmiastem przez Elbląg. Jak informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK, służby techniczne i dwa pociągi sieciowe, nieustannie pracowały od czwartku, aby jak najszybciej przywrócić rozkładową jazdę pociągów.

- W torze bliżej źródła pożaru wymieniono łącznie 60 metrów szyn oraz trzy słupy sieci trakcyjnej, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane, oraz ok. 500 metrów sieci trakcyjnej nad dwoma torami - podaje przedstawiciel PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony