Partnerzy serwisu:

Koniec strajków na kolei w Niemczech

Artur Bogdanowicz 16.09.2021 1,4k

Koniec strajków na kolei w Niemczech
Pociąg NIM w NorymberdzeFot. ms, rynek-kolejowy
Zgodnie z oczekiwaniami na dzisiejszej konferencji prasowej Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) i związek zawodowy maszynistów GDL poinformowali o zakończeniu sporu
W trwającym kilka miesięcy konflikcie pośredniczyli premierzy Szlezwiku-Holsztyna (Daniel Günther z CDU) i Dolnej Saksonii (Stephan Weil z SPD). W weekend DB przedstawiło GDL kolejną ofertę, która stała się podstawą porozumienia.

Kolejarze otrzymają podwyżkę łącznie o 3,3% w dwóch krokach. 1 grudnia 2021 płace wzrosną o 1,5%, zaś 1 marca 2023 o kolejne 1,8%. Równocześnie wypłacone zostaną premie "koronowirusowe", których domagał się GDL. Dzięki temu zapisowi porozumienia w grudniu 2021 pracownicy otrzymają 300, 400 lub 600 euro w zależności od przyporzadkowania do grupy taryfowej, w marcu zaś 400 euro otrzymają wszyscy.

Niemieccy pasażerowie nie mogę jednak jeszcze w pełni odetchnąć. Największy związek zawodowy na kolei, EVG, zapowiedział, że przyjrzy się porozumieniu konkurencyjnego GDL. Niewykluczone, że będzie do przyczynek do ich rozmów z pracodawcą. Szef EVG Klaus-Dieter Hommel nie widzi na razie powodu do podjęcia gwałtownych i nieprzemyślanych kroków, ale w przypadku braku rozmów z DB nie wyklucza podjęcia akcji protestacyjnej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony