Partnerzy serwisu:

Koniec przystanków widmo. Będzie pociąg regionalny z Częstochowy do Wrocławia

Jakub Madrjas 23.11.2016 558

Koniec przystanków widmo. Będzie pociąg regionalny z Częstochowy do Wrocławia
Fot. Przewozy Regionalne
Od czasu rewitalizacji linii kolejowej pomiędzy Opolem a Częstochową kontrowersje budził brak obsługi części trasy przez pociągi regionalne. Na zmodernizowanych przystankach Pludry i Pawonków nie zatrzymywał się żaden pociąg. To się w końcu zmieni.
Niedawno informowaliśmy o nowym rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych, który wejdzie w życie 11 grudnia 2016. Przewoźnik uruchomi ponad 70 nowych połączeń w wielu regionach kraju. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy w ofercie Przewozów Regionalnych pojawią się nowe weekendowe pociągi Regio z Częstochowy do Wrocławia (w niedziele) i z Wrocławia do Częstochowy (w piątki). - To propozycja dla częstochowian oraz mieszkańców wschodniej części województwa opolskiego, którzy na co dzień uczą się lub pracują we Wrocławiu i w Opolu, a na weekendy wracają do domów - mówi Michał Stilger z biura prasowego PR.

Inicjatorem stworzenia nowego połączenia i jednostką finansującą je jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. W kosztach będzie partycypował także samorząd Dolnego Śląska. Obecnie toczą się także rozmowy dotyczące finansowania połączenia przez województwo śląskie.

- Naszym podróżnym zaoferujemy atrakcyjny czas podróży (pociągi będą miały charakter przyspieszony) i korzystne ceny biletów (taryfa Regio). Pociągi te będą zatrzymywały się na wybranych stacjach: Lubliniec, Pawonków, Pludry, Fosowskie, Krasiejów, Ozimek, Chrząstowice, Opole Główne, Opole Zachodnie, Lewin Brzeski, Brzeg i Oława - mówi Stilger. Połączenie obsłużą standardowe składy EN57.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony