Partnerzy serwisu:

Koniec protestu w Lotos Kolej

Jakub Madrjas 23.02.2017 445

Koniec protestu w Lotos Kolej
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Zakończył się protest w Lotos Kolej. Pracownicy obronili przed zwolnieniem dyrektora Mirosława Łosińskiego. Nie odwołano jednak wiceprezesa spółki – Pawła Makurata, co było drugim postulatem protestujących. Grupa Lotos przeprowadzi za to kontrolę w Lotos Kolej.
Protesty w Lotos Kolej rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu, najpierw pod siedzibą spółki, a następnie – pod siedzibą grupy Lotos. Zarzewiem konfliktu była groźba odwołania popularnego w spółce dyrektora ds. operacyjnych, Mirosława Łosińskiego. Protestujący chcieli pozostawienia go na stanowisku oraz odwołania wiceprezesa spółki Pawła Makurata. Jeden ze związkowców mówił też PAP, że pracowników wzburzyła rezygnacja z wprowadzenia spółki Lotos Kolej na giełdę, jednak w rzeczywistości protestujący wcale nie mieli postulatów związanych z tą kwestią.

Po rozmowach przedstawicieli pracowników z zarządem Grupy Lotos zawieszono protest do środy (22 lutego). Wczoraj zdecydowano o spełnieniu jednego z postulatów, co zakończyło akcję pracowniczą. – W dniu 22 lutego pracownicy spółki zakończyli akcję protestacyjną po uzyskaniu informacji, że decyzją Prezesa Zarządu Lotos Kolej, pan Mirosław Łosiński pozostaje w stosunku pracy na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych. Jednocześnie Zarząd Spółki podjął decyzję o jego urlopowaniu do dnia 31 marca br. Po zbadaniu okoliczności i przyczyn akcji protestacyjnej, zarząd podejmie stosowne działania, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości – poinformował w oświadczeniu prezes Lotos Kolej Henryk Gruca.

Jak informuje Gruca, decyzje o zmianach w składzie zarządu spółki podejmie właściciel „w trybie przewidzianym dla tego rodzaju czynności”. Chodzi o ewentualne odwołanie Pawła Makurata. – W czasie trwania akcji protestacyjnej spółka wykonywała działania operacyjne bez zakłóceń, w pełni zabezpieczając obsługę swoich klientów – zapewnia prezes Lotos Kolej.

Zarząd Grupy Lotos również wydał wczoraj oficjalne oświadczenie. Poinformowano w nim, że zarząd Lotos Kolej został zobowiązany do „niezwłocznego podjęcia działań mających na celu wyjaśnienie spraw będących przedmiotem ostatnich protestów pracowników”. Zarząd Grupy Lotos stoi na stanowisku, że „wyjaśnienie wszelkich kwestii spornych, jest konieczne do prawidłowego działania spółki i wykonywania w sposób niezakłócony jej działalności statutowej, za co odpowiedzialność ponosi zarząd spółki Lotos Kolej”.

Zarząd Grup Lotos jednocześnie podjął decyzję o przeprowadzeniu w trybie pilnym kompleksowej analizy dotyczącej sytuacji spółki Lotos Kolej i działań podejmowanych przez jej zarząd. Dalsze decyzje zarządu Grupy dotyczące spółki Lotos Kolej będą uzależnione od wyników tej analizy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony