Partnerzy serwisu:

Konduktorzy w Deutsche Bahn nie sprzedają już biletów. Zakup online

Artur Bogdanowicz 16.01.2022 3,1k

Konduktorzy w Deutsche Bahn nie sprzedają już biletów. Zakup online
Fot. Nelso Silva, flickr
Konduktorzy w niemieckich pociągach dalekobieżnych Deutsche Bahn nie sprzedają już biletów. Zamiast tego bilet online można kupić nawet... po odjeździe pociągu.
Z początkiem nowego roku zaprzestana została sprzedaż biletów przez konduktorów w niemieckich pociągach dalekobieżnych Deutsche Bahn. Zapowiedź tego pojawiła się jeszcze w kwietniu ubiegłego roku i wzbudziła na początku zdziwienie pasażerów i spowodowała lawinę pytań, jak postępować np. przypadku, gdy spontanicznie zdecydujemy się na podróż, według zasady „wsiąść do pociągu byle jakiego”…

DB chce odciążyć tym personel, obniżyć koszty i zmniejszyć na czas pandemii czas interakcji personelu z pasażerem. Teraz pasażerowie składów IC, EC, ICE muszą nabyć w takim przypadku bilet na stronie przewoźnika lub w aplikacji DB Navigator – możliwe jest to do 10 minut po realnym odjeździe danego pociągu, również w przypadku jego opóźnienia. Nie dotyczy to rzecz jasna podróży na odcinkach z czasem przejazdu poniżej 10 minut, gdzie przejazd możliwy jest tylko po wykupieniu biletu przed odjazdem.

Wyjątek zrobiono na razie dla pasażerów o udokumentowanym bardzo dużym stopniu niepełnosprawności oraz w przypadku dopłat za zmianę (podniesienie) klasy podróży, które w dalszym ciągu dokonać można u załogi pociągu. Jednak i w tych obu przypadkach najpóźniej w kwietniu 2022 roku wprowadzona będzie konieczność cyfrowego zakupu odpowiedniego biletu i wyjątek przestanie obowiązywać.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport