Partnerzy serwisu:

Konduktor i kierownik pociągu PKP Intercity z koronawirusem

Michał Szymajda 22.07.2020 134

Konduktor i kierownik pociągu PKP Intercity z koronawirusem
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Dwóch pracowników drużyn konduktorskich warszawskiej sekcji PKP Intercity jest zarażonych koronawirusem. Potwierdziło to PKP Intercity.
Chodzi o dwie osoby z drużyn konduktorskich: kierownika pociągu i konduktorkę. Test mężczyzny miał okazać się pozytywny 16 lipca, a kobiety – 19 lipca, przy czym miała ona przechodzić chorobę bezobjawowo. Gazeta Stołeczna poinformowała, że kierownik w ostatnich dniach pracował w pociągach do Wrocławia, Katowic czy Trójmiasta, ale PKP Intercity nie potwierdziło nam jeszcze tej informacji.

Dla Radia Kolor informację o zakażeniu potwierdziła Joanna Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej. Poinformowała też, że część osób współpracujących z kierownikiem i konduktorem została wysłana na kwarantannę.

– Wśród osób podejrzanych o zachorowanie są osoby z Działdowa, Łowicza, Mińska Mazowieckiego i Warszawy – powiedziała. Łącznie kwarantanną objęto około 20 osób, zarówno pracowników, jak i ich bliskich. PKP Intercity zapewnia, że zaraz po otrzymaniu informacji o zachorowaniach, drużyny zostały odsunięte od czynności służbowych.

– Pociągi, w których pracowali, zostały w pełni zdezynfekowane, zgodnie z procedurami spółki przyjętymi na wypadek wystąpienia podobnego zdarzenia – powiedziała Katarzyna Grzduk, rzeczniczka spółki. Dodała, że pracownicy podczas wykonywania obowiązków służbowych stosowali środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej, w które zostali wyposażeni: maseczki, rękawiczki oraz okulary ochronne.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony