Partnerzy serwisu:

PLK rozszerzyła zakres prac na linii 211 z Chojnic do Kościerzyny

inf. pras oprac. JM 25.10.2021 3,9k

arrow
arrow
PLK rozszerzyła zakres prac na linii 211 z Chojnic do Kościerzyny
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PLK rozszerzyła zakres prac na linii 211 z Chojnic do Kościerzyny
PLK rozszerzyła zakres prac na linii 211 z Chojnic do Kościerzyny
W grudniu uruchomione zostaną nowe urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym na linii z Chojnic do Kościerzyny. Wartość prac PKP Polskich Linii Kolejowych to około 8 mln zł ze środków budżetowych.
Jak informuje zarządca infrastruktury, kończą się prace przy budowie nowych urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym (półsamoczynnej blokadzie liniowej) na trasie Chojnice – Brusy (linia nr 211). Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz poprawi przepustowość – będzie mogło jechać więcej pociągów. W grudniu, po zakończeniu prac i uzyskaniu wymaganych pozwoleń pociągi pojadą z prędkością do 120 km/h - to miejscami dwukrotnie szybciej niż przed pracami.

Zakres prac poszerzono o kolejne przejazdy

Jak czytamy w informacji, początkowo planowano przebudowę trzech przejazdów. Dzięki dodatkowemu zadaniu nowe urządzenia będą także na kolejnych siedmiu przejazdach. Urządzenia będą: na drodze Klawkowo – Krojanty, obok przystanku Żabno koło Chojnic, w Powałkach, Klosnowie, Męcikale (4 przejazdy) i Brusach (2 przejazdy na terenie Brusy – Wybudowanie). 

Uruchomienie sygnalizacji na wszystkich przejazdach zaplanowano w grudniu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Łączna wartość robót to około 8 mln zł ze środków budżetowych.

Skrócony czas podróży

PLK podkreśla, że wykonane w poprzednich latach prace skróciły czas podróży koleją z Chojnic do Kościerzyny o około 10 minut. Zamierzeniem zarządcy infrastruktury jest zapewnienie podróży z Chojnic do Kościerzyny w około godzinę, z prędkością pociągów do 120 km/h.

Prawie 75 mln zł ze środków budżetowych w ostatnich kilku latach PLK przeznaczyły na wymianę szyn i podkładów na 50-kilometrowym odcinku linii między Chojnicami a Lipuszem. Przebudowano jezdnie na 60 przejazdach kolejowo-drogowych, m.in. w Żabnie koło Chojnic, Lubni i Brusach. Wyremontowano dwa wiadukty kolejowe w Chojnicach i Lipuszu, co przełożyło się na poprawę poziomu bezpieczeństwa kursowania pociągów - podaje PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony