Partnerzy serwisu:

Remont linii z Wrocławia do Kłodzka. Zamkną odcinek na trzy miesiące

lk, Rynek Kolejowy 25.05.2016 1,1k

Remont linii z Wrocławia do Kłodzka. Zamkną odcinek na trzy miesiące
fot. Marcin Michalski sm42.pl
Od 13 czerwca do 3 września z powodu prac torowych wstrzymany będzie ruch pociągów na odcinku linii 276 Strzelin – Kamieniec Ząbkowicki. W tym czasie pasażerowie będą korzystać z komunikacji zastępczej.
PLK informują, że od czerwca do października będzie prowadzony remont toru na linii nr 276 Wrocław – Międzylesie. Na jednotorowym odcinku 46 km pomiędzy Strzelinem a Bardem Przyłęk zostaną wymienione szyny, podkłady i oczyszczony tłuczeń. PLK naprawi także jezdnię na 17 przejazdach. Celem prac jest likwidacja ograniczeń prędkości. Pociągi na wyremontowanym torze będą mogły osiągać prędkość 100 km/h.

Zakres prac na jednotorowym odcinku linii, pomiędzy Strzelinem a Kamieńcem Ząbkowickim, zaplanowano w okresie wakacyjnym – do 3 września. Ruch pociągów zostanie wstrzymany całkowicie. W tym czasie obowiązywać będzie komunikacja zastępcza a autobusy będą się zatrzymywać na przystankach: Strzelin – przed budynkiem dworca, Biały Kościół – przed budynkiem dworca, Henryków – przystanek PKS przy kościele, Ziębice – przed budynkiem dworca, Starczów – przystanek PKS, Kamieniec Ząbkowicki – przed budynkiem dworca.

Linia 276 łączy Wrocław z Kotliną Kłodzką i jest dość popularna wśród turystów. Obecnie kursują nią pociągi Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich. PLK przeprowadzą rewitalizację linii. Z modernizacji na razie zrezygnowano, o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony