Partnerzy serwisu:

Komunikacja miejska bezpłatna w ramach biletu kolejowego Berlin – Zielona Góra

Michał Szymajda 02.11.2016 1,5k

Komunikacja miejska bezpłatna w ramach biletu kolejowego Berlin – Zielona Góra
Pierwszy pociąg Berlin - Zielona GóraFot. UMWL
Urząd miasta Zielona Góra, Przewozy Regionalne i VBB Verkehrsverbund Berlin – Brandenburg GmbH (VBB) dogadały się w sprawie rozszerzenia ważności biletów kolejowych na komunikację miejską w Berlinie, Poczdamie, Frankfurcie nad Odrą i w Zielonej Górze.
– Jeśli kupimy w Zielonej Górze bilet kolejowy do Berlina, Poczdamu lub Frankfurtu nad Odrą, to wówczas przez cały dzień, na który wystawiono bilet, będziemy mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej w tych trzech miastach. Warunek jest jeden – musimy od razu kupić bilet w dwie strony, np. do Berlina i z powrotem do Zielonej Góry. Te same zasady będą obowiązywały klientów kupujących bilety do Zielonej Góry w berlińskich i brandenburskich kasach kolejowych – poinformował urząd miejski w Zielonej Górze.

Z zakupionym w Zielonej Górze biletem kolejowym możemy bezpłatnie korzystać ze wszystkich środków komunikacji publicznej w Berlinie przez cały dzień w strefach A i B. Bezpośredni pociąg w relacji Zielona Góra – Berlin Lichtenberg kursuje od 1 kwietnia tego roku. Pociągi wyjeżdżają z Zielonej Góry o godz. 6:52, a z Berlina o godz. 10:11. Bilet normalny w taryfie VBB z Zielonej Góry do Berlina kosztuje 14,4 euro. Oprócz połączenia bezpośredniego zielonogórzanie mają możliwość dojazdu do Berlina pociągami regionalnymi z przesiadką w Kostrzynie. Wówczas podróż potrwa od 3 godzin i 35 minut do 3 godzin 44 minut (bezpośredni pociąg przejeżdża ten dystans w 2 godziny i 31 minut).

Obecnie trwają dyskusje nad hipotetycznym położeniem linii kolei dużych prędkości z Poznania do Berlina. O tym, którędy linia miałaby biec spierają się obie lubuskie stolice: Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski. Zapraszamy do przeczytania tekstu na ten temat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony