Partnerzy serwisu:

Komplet umów na Kolej Plus w Małopolsce

Jakub Madrjas 17.09.2021 3,4k

Komplet umów na Kolej Plus w Małopolsce
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Województwo Małopolskie zawarło umowy na opracowanie studiów dla wszystkich projektów, które zgłosiło do Programu Kolej Plus.
Małopolska zgłosiła do programu Kolej Plus pięć projektów, w tym budowę aż trzech nowych linii kolejowych. Dawid Gleń, rzecznik prasowy samorządu informuje, że dla wszystkich projektów, które województwo zgłosiło do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej Plus umowy na opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych zostały już podpisane. Daty zawarcia umów z wybranymi w przetargach wykonawcami są następujące:

- Dla wszystkich projektów wyłonieni wykonawcy rozpoczęli już przewidziane umowami prace i uzgodnienia - zapewnił rzecznik.

Warto przypomnieć, że w 2019 roku Urząd Marszałkowski podpisał umowę na opracowanie koncepcji z elementami studium wykonalności dla nowej linii kolejowej Kraków – Świątniki Górne – Siepraw – Myślenice za 441 tys. zł. Nie pokazano jednak efektów tych prac. czy zostaną one wykorzystane przy realizacji projektu w ramach programu Kolej Plus? Rzecznik odpowiada jedynie, że Województwo Małopolskie udostępniło wykonawcy opracowaną wówczas dokumentację na potrzeby realizacji obecnego zamówienia na studium.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony