Partnerzy serwisu:

Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie kolejowej zakopianki

inf. pras oprac. RK 28.08.2020 10

Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie kolejowej zakopianki
Fot. Patryk Farana
Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie dla modernizacji linii kolejowych nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
– Decyzja Komisji oznacza, że finansowanie jest pewne. Takie decyzje są wydawane w przypadku największych inwestycji współfinansowanych z UE. To efekt rzetelnej pracy nad inwestycją – mówi minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak cytowana w komunikacie. 

Całkowity koszt inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA to prawie 1,5 miliarda złotych, w tym dofinansowanie UE z Programu Infrastruktura i Środowisko to ponad 715 milionów złotych. Jak już informowaliśmy, to o połowę więcej niż zakładano pierwotnie. Prace na torach i związane z nimi utrudnienia trwają od 2017 roku i zakończą się dopiero w 2023 roku – właśnie startuje remont środkowego odcinka linii.

Jak informuje ministerstwo, łącznie w ramach projektu przebudowanych lub zmodernizowanych zostanie prawie 117 kilometrów linii kolejowych oraz 36 przystanków i stacji kolejowych, 16 mostów oraz 2 wiadukty kolejowe. Przeprowadzone prace pozwolą w przyszłości na wdrożenie europejskiego systemu zarządzania ruchem kolejowym (ERTMS). Po realizacji inwestycji dopuszczalna maksymalna prędkość dla pociągów pasażerskich na liniach 97 i 98 będzie wynosić 100 km/h, a na linii 99 – 120 km/h, natomiast dla pociągów towarowych maksymalna prędkość będzie wynosić 80 km/h.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony