Policjanci z Komisariatu Kolejowego Policji powrócili na dworzec Wrocław Główny po jego przebudowie. W specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniach służbę będzie pełnić 60 funkcjonariuszy.
Komisariat Kolejowy Policji będzie dostępny dla podróżnych i osób chcących skorzystać z pomocy policji przez całą dobę. Został on zlokalizowany w całkowicie nowym miejscu, tuż przy wyjściu wschodnim z holu dworca (wcześniej znajdował się w zachodniej części budynku). Pomieszczenia komisariatu mieszczą się na czterech kondygnacjach budynku, na których znajdują się m.in. stanowisko dyżurnego, pokój przyjmowania interesantów czy sala odpraw. Nowa siedziba komisariatu jest bardziej komfortowa dla samych funkcjonariuszy oraz osób chcących skorzystać z pomocy policji. Jest ona również dostępna dla osób niepełnosprawnych.
Pomieszczenia komisariatu kolejowego zostały wyremontowane, odpowiednio przystosowane i wyposażone w sprzęt, w tym sprzęt specjalistyczny, niezbędny do funkcjonowania tego typu placówki, w ramach współpracy PKP SA i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W Komisariacie Kolejowym Policji na dworcu Wrocław Główny służbę pełni 60 funkcjonariuszy pionów prewencji, kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego. Policjanci patrolują teren dworca oraz rejon do niego przyległy, a także szlaki kolejowe na terenie miasta.
Podczas przebudowy dworca Komisariat Kolejowy Policji znajdował się w tymczasowej siedzibie przy ulicy Świstackiego. Jego powrót na dworzec Wrocław Główny z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na samym obiekcie, nad którym czuwa również ochrona dworca i Straż Ochrony Kolei. Zwłaszcza, że do dyspozycji służ dbających o bezpieczeństwo na dworcu, w ramach jego przebudowy, oddano nowoczesny system monitoringu składający się z 270 kamer stałych i obrotowych monitorujących cały kompleks dworca Wrocław Główny.

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa
W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.
Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:
• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?
Rejestracja dostępna tutaj