Partnerzy serwisu:

Koluszki: Z powodu robót... odwołano komunikację zastępczą

Kasper Fiszer 08.11.2016 363

Koluszki: Z powodu robót... odwołano komunikację zastępczą
Szynobusy SA135 ponownie wjeżdżają do Koluszek (fot. 2015)fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Wczoraj rozpoczął się nieplanowany remont na stacji Żakowice Południowe. Zarządca infrastruktury wymienia tam rozjazdy, więc przez kilka dni nieprzejezdna jest łącznica, z której korzystają pociągi Regio Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Opoczno. Szynobusy wjeżdżają więc do Koluszek, a komunikacja zastępcza Koluszki – Słotwiny okazała się niepotrzebna.
Do przyszłego poniedziałku potrwają rozpoczęte wczoraj prace infrastrukturalne w węźle Koluszki. Wiążą się one z pewnymi utrudnieniami w ruchu pociągów Przewozów Regionalnych z Łodzi Kaliskiej do Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna. Nie są one obecnie kierowane łącznicą 537 Żakowice Południowe – Słotwiny, ale wjeżdżają od strony Łodzi do Koluszek, gdzie zmieniają czoło. Wydłuża to czas przejazdu od kilku nawet do ok. 20 minut.

Czasowa zmiana rozkładu dotknęła też pasażerów jednego z pociągów Regio Łódź Kaliska – Skierniewice, który kursuje nieco później niż zazwyczaj. Utrudnienia nie były zapowiedzianae podczas wprowadzania obowiązującego obecnie rozkładu jazdy w ramach tzw. korekty. Jak tłumaczy bowiem zarządca infrastruktury, prowadzone aktualnie prace musiały zostać przesunięte w czasie względem pierwotnych planów z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

PLK wymieniają rozjazdy w Żakowicach Płd. i Skrzynkach

– Prace prowadzone są teraz ze względu na zmianę terminu wymiany rozjazdów na innym obszarze – stwierdza Łukasz Kwasiborski z Wydziału Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Ciągłe, intensywne opady deszczu zmusiły wykonawcę do przesunięcia tamtych robót w czasie – dodaje. W efekcie przesunięto również prace wykonywane w rejonie Koluszek.

Jak wskazuje przedstawiciel PKP PLK, w ciągu ośmiu dni wymienione zostaną rozjazdy na stacji Żakowice Południowe. – Wykonawcą jest Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu – wskazuje Łukasz Kwasiborski. Ta sama spółka przeprowadzi także wymianę trzech i likwidację kolejnych dwóch rozjazdów na stacji Skrzynki (na odcinku Koluszki – Tomaszów Mazowiecki). Prace te zaplanowano na okres 15 – 28 listopada.

Pociąg zastępczy za autobus

Ciekawym i bardzo nietypowym elementem zmienionej organizacji ruchu obowiązującej na czas robót w Żakowicach jest... zawieszenie funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej. O ile zazwyczaj autobusy zastępują pociągi na okres robót, w tym przypadku pociąg przewiezie podróżnych korzystających na co dzień z transportu drogowego. Przewozy Regionalne utrzymują bowiem dowozowe kursy Słotwiny – Koluszki, które pozwalają dotrzeć do węzła przesiadkowego podróżującym z kierunku Opoczna, a udającym się np. do Warszawy. W sytuacji, w której do Koluszek dojechać można bezpośrednio pociągiem, minibusy okazały się zbędne i powrócą na swoją trasę dopiero w przyszły wtorek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony