Partnerzy serwisu:

Koluszki – Tomaszów Maz.: Weekend bez pociągów. Remont łącznicy 534

Kasper Fiszer 25.11.2019 15

Koluszki – Tomaszów Maz.: Weekend bez pociągów. Remont łącznicy 534
Pociąg PR w Tomaszowie Mazowieckimfot. Kasper Fiszer
W związku z remontem 4-kilometrowej łącznicy w węźle Koluszki przez cztery grudniowe dni pasażerów na trasie Koluszki – Tomaszów Mazowiecki wozić będą autobusy zastępcze. Bez utrudnień realizowane będą natomiast kursy do Łodzi realizowane z pominięciem Koluszek. Zmia nie będzie równiez w rozkładzie jazdy PKP Intercity.
Od piątku 6 grudnia do poniedziałku 9 grudnia pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu pomiędzy Koluszkami a Tomaszowem Mazowieckim. Prowadzony będzie wówczas kolejny etap rozpoczętych we wrześniu tego roku robót, które mają doprowadzić do poprawy parametrów infrastruktury na ciągu Łódź – Tomaszów Mazowiecki. Podstawowym elementem inwestycji jest remont toru nr 1 na łącznicy kolejowej nr 534 Koluszki – Słotwiny – Mikołajów pomiędzy liniami nr 1 i 25.

Dokończą remont peronów w Słotwinach

Toczące się aktualnie roboty można potraktować jako kontynuację inwestycji przeprowadzonej latem zeszłego roku, kiedy remontowi poddany został drugi z torów. Podobnie jak wówczas, tym razem również odnowiona zostanie także infrastruktura pasażerska. – Peron nr 2 na stacji Słotwiny będzie wyższy, wyposażony w nowe ławki i jaśniejsze oświetlenie – zapowiada Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Dodaje, że będzie on dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Peron nr 1 został wyremontowany kilkanaście miesięcy temu.

Na czas przebudowy, która obejmuje także wymianę ok. 1 km sieci trakcyjnej, ruch pociągów odbywa się po jednym torze. Jednak przez cztery dni na początku grudnia konieczne będzie całkowite wstrzymanie przewozów. – Za pociągi Przewozów Regionalnych na odcinku Koluszkki – Tomaszów Mazowiecki wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa – zapowiada przedstawiciel zarządcy infrastruktury, tłumacząc, że od 6 do 9 grudnia budowana będzie nowa sieć trakcyjna.

Ponad 8 mln zł dla PPMT

Najważniejszym efektem prowadzonych robót ma być podniesienie prędkości maksymalnej z 60 do 100 km/godz. Całość zadania warta jest ok. 8,5 mln zł netto. – Wykonawcą jest Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe. Inwestycja zakończy się w drugiej połowie 2020 r. – zapowiada Karol Jakubowski. Podkreśla też, że jest ona częścią większego projektu obejmującego prace na liniach 22, 25 i przyległych łącznicach.

Łącznicą nr 534 nie są kierowane pociągi dalekobieżne i kursy realizowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, więc utrudnień nie odczują korzystający z usług pozostałych przewoźników. Czas przejazdu autobusem zastępczym PR z Koluszek do Tomaszowa ma wynosić 49 minut. To mniej więcej dwukrotnie dłużej niż pociągiem.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony