Partnerzy serwisu:

Kolprem kolejną firmą z nowym Dragonem

Jakub Madrjas 04.06.2019 216

Kolprem kolejną firmą z nowym Dragonem
E6ACTa-013Fot. Facebook Gliwickie Brameczki
Nie gaśnie zainteresowanie przewoźników nowym sześcioosiowym Dragonem 2 z Newagu. Kolejnym użytkownikiem lokomotywy został Kolprem.
Zdjęcie nowego Dragona w barwach Kolprem pojawiło się na facebooku Gliwickie Brameczki. Nowa lokomotywa E6ACTa-013 została sfotografowana na stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa DTC w barwach PUK Kolprem z grupy ArcelorMittal.

Jak poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik Newagu Łukasz Mikołajczyk, pojazd został wydzierżawiony przewoźnikowi. Według informacji "RK" trwają szkolenia maszynistów, a pierwszy pociąg powinien zostać wyprawiony już jutro. Lokomotywa będzie prowadzić ciężkie składy z Górnego Śląska do portów.

Jak informuje rzecznik, Newag ostatnio dostarczył kolejne trzy lokomotywy dla Lotos Kolej. – Kolejne są w trakcie produkcji i będą sukcesywnie dostarczane do klientów – informuje Mikołajczyk. Newag nie narzeka na brak zainteresowania: w tym roku dostarczył także lokomotywy dla Railpolonii, STK z grupy OT Logistics oraz CTL. Producent ostatnio podpisał umowę na dostawę Dragonów z firmą Laude, jest też zainteresowany przetargiem PKP Cargo na 31 nowych lokomotyw sześcioosiowych.

Dragon 2 jest pierwszą w Europie sześcioosiową lokomotywą w pełni zgodną z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) wyposażoną w ETCS poziom 2. W lokomotywie zabudowano przekształtniki oparte na węgliku krzemu (SiC), zapewniające bezawaryjną pracę w wysokich temperaturach, zmniejszenie poziomu hałasu, ograniczenie strat energii o 50% oraz zmniejszenie rozmiarów i masy urządzeń o 60% – informuje producent. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony