Partnerzy serwisu:

Koleo rozpoczyna współpracę z Arrivą

pr, Rynek Kolejowy 30.08.2016 213

Koleo rozpoczyna współpracę z Arrivą
Fot. Jędrzej Pilarski
Od 1 września w systemie sprzedaży biletów Koleo pojawi się nowy przewoźnik. Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, platforma rozpoczyna współpracę z Arrivą RP.
Arriva jest szóstym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce, który dołączył do Koleo. W tym systemie można kupić bilety na pociągi Przewozów Regionalnych, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Małopolskich, SKPL, a niebawem ma się pojawić możliwość zakupu biletów na pociągi PKP SKM w Trójmieście. Według naszych informacji, trwają rozmowy zmierzające do tego, by w systemie pojawiły się bilety kolejnych przewoźników.

Warto przypomnieć, że „Rynek Kolejowy” już kilka miesięcy temu sygnalizował, że jednym z głównych mankamentów Koleo jest brak możliwości zakupu biletów na pociągi PKP Intercity. Przypomnieć warto, że Koleo jest w pewnej mierze wyjściem naprzeciw brakowi wspólnego biletu na przejazd pociągami wszystkich przewoźników w Polsce. O ile jednak w przypadku przewoźników regionalnych i aglomeracyjnych, w większości wypadków, istnieje współpraca biletowo-taryfowa i można kupić jeden bilet przy zmianie przewoźnika, o tyle w przypadku przesiadki pomiędzy PKP IC i którymkolwiek z przewoźników regionalnych lub aglomeracyjnych – nie ma takiej możliwości. Maciej Dutkiewicz ze spółki Astarium, która stworzyła Koleo, mówił w marcu br. „Rynkowi Kolejowemu”, że system jest już od końca 2015 r. przygotowany, żeby sprzedawać bilety PKP IC. Z kolei przedstawiciele przewoźnika mówili, że „trwają rozmowy, ale decyzje nie zapadły”, a dla IC najważniejszy jest w tym momencie projekt „wspólnego biletu”, który ma powstać pod kuratelą MIB.

Wracając do Koleo. System ten ma w tym momencie dostępnych 22 rodzajów płatności, w tym m.in. przelewy, karty płatnicze, Blik, a nawet możliwość płatności gotówką na poczcie. Wprowadzona została też promocja: do końca roku każdy pasażer, który kupi bilet w Koleo, dostanie bon o wartości 15 zł na taksówkę iTaxi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony