Partnerzy serwisu:

Kolejowy chaos po burzach w Niemczech

Artur Bogdanowicz 19.08.2019 26

Kolejowy chaos po burzach w Niemczech
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Po niedzielnych silnych i gwałtownych burzach nad środkowymi i południowymi Niemcami pasażerowie wciąż muszą liczyć się tu z dużymi utrudnieniami. W Walldorfie w Południowej Hesji piorun uderzył w nastawnię i przynajmniej do popołudnia uniemożliwił jej funkcjonowanie.
Ruch pociągów na newralgicznej linii Frankfurt-Mannheim-Bazylea/Sztutgart został przekierowany na inną trasę. W samej Hesji odnotowano wiele uszkodzeń trakcji kolejowej, leżące na torach drzewa sparaliżowały ruch m.in. między Darmstadt i Frankfurtem oraz między Hanau i Aschaffenburgiem.

Utrudnienia nie ominęły portu lotniczego we Frankfurcie, na którym czasowo wstrzymany był ruch samolotów, 26 lotów anulowano a 5 przekierowano. W bawarskim Georgensgmünd powalone drzewo uszkodziło słup trakcji, który przewrócił się na stojący tam skład ICE, na szczęście nic nikomu się nie stało. W Saksonii jadący z Lipska do Drezna ekspres regionalny najechał na przewrócone na tory drzewa, również w tym wypadku obeszło się, szczęśliwie, bez ofiar.

Więcej informacji na temat funkcjonowania kolei w Niemczech można znaleźć tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony