Partnerzy serwisu:

Kolejowe, letnie połączenia regionalne na Podkarpaciu

inf. prasowa 27.06.2017 3k

Kolejowe, letnie połączenia regionalne na Podkarpaciu
Fot. Przewozy Regionalne
– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oferta połączeń sezonowych na Podkarpaciu po raz kolejny się powiększa. Oprócz pociągu do Zamościa w tym roku podróżni będą mogli wybrać się również do Sandomierza i słowackich Medzilaborzec – informuje podkarpacki oddział Przewozów Regionalnych.
Pociąg do Zamościa kursuje w soboty i niedziele do 27 VIII. Wybierając wycieczkę do Zamościa, oprócz przepięknego miasta można obserwować po drodze z okna pociągu Roztocze z malowniczymi lasami, łąkami i jeziorami. Wyjazd z Rzeszowa o 7:05, natomiast z Zamościa o 16:59. Czas przejazdu to 5 h. Cena za przejazd tam i z powrotem w ramach „Mini biletu turystycznego”, który upoważnia do podróżowania wszystkimi pociągami PolRegio przez cały weekend, to 39 zł.

Na Słowację

Pociąg międzynarodowy na Słowację o nazwie „Wojak Szwejk” będzie regularnie kursował w soboty i niedziele od 1 lipca do 3 września. Od Zagórza pociąg przemierza trasę „Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej”, której budowa datowana jest na lata 80. XIX wieku. Bogata historia oraz możliwość odbycia podróży zagranicznej może przysporzyć niebywałych atrakcji. Warto dodać, że w Medzilaborcach znajduje się drugie na świecie co do wielkości muzeum poświęcone twórczości Andy'ego Warhola. Pociąg wyjeżdża z Rzeszowa o godzinie 5:53, powrót z Medzilaborzec zaplanowano na 17:48. Czas przejazdu wynosi 4 h 30 min. W soboty pociąg zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec wykona dodatkowo kurs do i z Sanoka. Cena biletu normalnego z Rzeszowa do Medzilaborzec wynosi 26 zł (w tym opłata 4,4 zł za odcinek międzynarodowy). Warto i w tym przypadku rozważyć zakup „Mini biletu turystycznego” za 39 zł, który będzie obowiązywał na terenie RP oraz dokupić dodatkowy bilet za odcinek na Słowację.

Z Rzeszowa do Sandomierza

Całkowitą nowością jest połączenie z Rzeszowa do urokliwego i wypełnionego zabytkami Sandomierza. Pociąg będzie kursował w soboty i niedziele od 1 lipca do 27 sierpnia. Krótki czas przejazdu wynoszący zaledwie 1 h 40 min oraz szereg atrakcji jakie szykują dla podróżnych włodarze miasta mogą sprawić, że będzie to popularny, wakacyjny kierunek wycieczek. Pociąg wyjedzie z Rzeszowa o godzinie 7:18, pociąg powrotny z Sandomierza zaplanowano na godzinę 16:53. Po przyjeździe na dworzec w Sandomierzu na podróżnych będą czekały autobusy, które przewiozą podróżnych w ścisłe centrum miasta. Cena biletu normalnego według „taryfy podkarpackiej” to 11,8 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony