Partnerzy serwisu:

Kolejowe atrakcje na Dzień Dziecka [podsumowanie]

Jakub Madrjas 01.06.2019 11,1k

Kolejowe atrakcje na Dzień Dziecka [podsumowanie]
fot. Stowarzyszenie Kolej Beskidzka
PKP Intercity i większość przewoźników samorządowych oferuje dzieciom bezpłatne przejazdy 1 czerwca. Do tego kolejowe spółki i organizacje przygotowały mnóstwo atrakcji dla najmłodszych na terenie całego kraju. Dla wygody Czytelników zebraliśmy je w jednym miejscu. 
Jak już informowaliśmy, z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla najmłodszych podróżników: tego dnia będą mogli oni podróżować bezpłatnie. Kolejowe spółki i organizacje proponują jednak dużo więcej najmłodszym klientom; poniżej zbiór najciekawszych inicjatyw. Zachęcamy do planowania tego dnia z koleją!

Moc atrakcji na Dzień Dziecka z PKP Intercity w Bydgoszczy

„Podróżuję, bo lubię” – to hasło będzie towarzyszyło obchodom Dnia Dziecka organizowanym w sobotę 1 czerwca przez PKP Intercity w Bydgoszczy. Przewoźnik przygotuje specjalnie zaprojektowaną, wypełnioną drewnianymi konstrukcjami przestrzeń, w której dzieci skorzystają z licznych atrakcji związanych z podróżowaniem. 

Oficjalny start zabawy przewidziano na godz. 11:00. Na terenie obejmującym wejście na stację oraz peron zaplanowano kilka kolorowych stref. Zarówno mali, jak i nieco więksi miłośnicy podróżowania będą mogli m.in. zwiedzić wnętrza pojazdów PKP Intercity. Na młodych uczestników czekać będzie m.in. lokomotywa, a także nowoczesne wagony bezprzedziałowe, wagon barowy, wagon konferencyjny czy wagon z windą przystosowaną do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Podczas zwiedzania każdy uczestnik własnoręcznie wybije pamiątkową przypinkę z hasłem wydarzenia.

Wydarzenie prowadzi Arkadiusz Wrzesień, moderator i aktor, który na co dzień występuje w warszawskim Teatrze Małego Widza. Wraz z nim dzieci wezmą udział w konkursach z podróżniczymi zagadkami, kalamburach. Dostępne będą także angażujące widzów mini spektakle teatralne, nawiązujące do przygód znanych odkrywców i podróżników. Najaktywniejsi uczestnicy zabaw mogą liczyć na drobne upominki. 

Uczestnicy będą mogli także zagrać w kultową grę „Snake”, której elementy graficzne są inspirowane pociągiem Pendolino. Z dużym zainteresowaniem dzieci powinny spotkać się warsztaty kreatywne Laboratorium Slime Box. Podczas warsztatów będzie można stworzyć wielobarwne kształty i figurki, a efekt swojej pracy zabrać do domu w specjalnie przygotowanym pudełku. Na najmłodszych będą czekały także warsztaty recyklingowe, w czasie których przekonają się, jak wykorzystując słomki czy butelki plastikowe stworzyć atrakcyjne ozdoby czy biżuterię. Uczestnicy zaplanowanych przez PKP Intercity aktywności będą mogli zbierać naklejki potwierdzające ich udział w zabawie. Trzy naklejki na specjalnym kuponie pozwolą na odebranie słodkiego poczęstunku w postaci loda ze składników mrożonych ciekłym azotem lub gofra. Podczas wydarzenia będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fotobudce.

Co: Dzień Dziecka z PKP Intercity
Gdzie: Dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna
Kiedy: 1 czerwca 2019 r. godz. 11:00-16:00
Przygotowane atrakcje:

  • Zwiedzanie lokomotywy i wagonów
  • Zabawy z animatorem
  • Konkursy z nagrodami
  • Warsztaty kreatywne
  • Strefa chill out i słodkie przekąski
Wstęp wolny

W Dzień Dziecka z Polregio za 1 zł. Atrakcje w 14 miastach
 
1 czerwca wszystkie dzieci do ukończenia 16 roku życia będą mogły korzystać z przejazdów pociągami Regio i interRegio na podstawie biletów jednorazowych za 1 zł (ważnych wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym wiek podróżnego. Dodatkowe atrakcje przygotowano w 14 lokalizacjach: w Gdyni, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Nowym Sączu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Lublinie (jeszcze 3 lokalizacje).

Białystok

W Białymstoku stoisko Polregio będzie jedną z atrakcji z okazji corocznych obchodów Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku. 1 czerwca w godzinach 10:00-17:00na gości będzie czekać pokaz sztuki magicznej, turniej piłkarski oraz rywalizacje w łucznictwie. Dodatkowo Polregio przygotowało dla dzieci konkursy z wiedzy o kolei dla nieco starszych oraz kolorowanki dla młodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymają drobny upominek, a rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o ofercie podróżowania Polregio razem z dziećmi.

Bydgoszcz

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to zielona enklawa w samym centrum tętniącego życiem miasta. W niedzielę 2 czerwca Polregio będzie tam ze swoim stoiskiem, nową ofertą i atrakcjami przygotowanymi w ramach obchodów Dnia Dziecka: masą zabaw plastycznych, w których dzieci będą mogły brać udział razem ze swoimi rodzicami. Polregio będzie można spotkać również na wyjątkowej Bajkowej Paradzie Przebierańców, która ruszy o godzinie 13:00 z Placu Wolności w stronę Wyspy Młyńskiej. Spośród uczestników parady zostaną wyłonione i nagrodzone najciekawiej przebrane osoby.

Gdynia
1 czerwca od godziny 6:00 do 22:00 w województwie pomorskim dzieci do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami Polregio za darmo (w relacjach, w których stacje początkowe i końcowe oraz droga przejazdu znajdują się na terenie woj. pomorskiego ograniczonego stacjami: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko, Sycewie). Dodatkowo w wybranych pociągach przewoźnika dzieci otrzymają specjalne upominki.

Kielce

W Kielcach Polregio przygotowało w ramach obchodów Dnia Dziecka wyjątkowe wydarzenie. 27 maja w godzinach 9:00–12:00 na stacji Kielce planowana jest wizyta ok. 200 dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Polregio przygotowało na tę okazję zwiedzanie dworca kolejowego, przedstawienie kulis pracy maszynisty, kierownika pociągu, kasjera oraz strażnika ze Straży Ochrony Kolei. Jednak przypuszczalnie największą atrakcją dla dzieci będzie jazda po terenie stacji pociągiem EN63A Impuls.

Olsztyn

Na stacji Olsztyn Zachodni wszystkie zainteresowane dzieci będą mieć niecodzienną okazję do zwiedzenia taboru Polregio oraz niespodziankowego przejazdu pociągiem 31 maja w godzinach 9:00–13:00. Dla uczestników atrakcji w Olsztynie, Polregio przygotowało zestaw niezwykłych gadżetów. Dzieci będą mogły zobaczyć na czym polega praca maszynistów i drużyn konduktorskich. W czasie oczekiwania na przejazd najmłodsi będą brać udział w grach i zabawach w Bajkowej Strefie Animacji oraz zobaczą, jak powstają wielkie bańki mydlane. Wszyscy podróżni z okien pociągu będą podziwiać piękną panoramę olsztyńskiej starówki.

Opole

W Opolu zaproszone dzieci z przedszkoli będą mieć wyjątkową okazję do zwiedzenia stacji Opole Główne oraz stacji Kędzierzyn-Koźle. Dla pociech przygotowano zwiedzanie dworca i jego najmniejszych zakamarków, pociągu, w tym pomieszczeń niedostępnych dla przeciętnych podróżujących oraz niesamowitą okazję do zapoznania się z konduktorem i maszynistą Polregio oraz ich codzienną pracą.

Poznań

W Poznaniu Polregio przygotowało obchody Dnia Dziecka dla zorganizowanych grup dzieci. 6 czerwca wezmą one udział w zwiedzaniu Dworca Poznań Główny oraz w ekscytującym przejeździe edukacyjnym Impulsem do Mosiny i z powrotem.

Rzeszów

Polregio w Rzeszowie przygotowało dla dzieci najdłuższe obchody ze wszystkich! Polregio będzie można spotkać w Rzeszowie w Punkcie Bibliotecznym Filia nr 9 w dniach 1-9.06 podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz 8.06 na stoisku dydaktyczno-informacyjnym w ramach „10 Dnia Odkrywców” organizowanego na terenie Politechniki Rzeszowskiej. 14 czerwca dziewiętnastowieczny dworzec w Rzeszowie odwiedzi ok. 90 dzieci z przedszkola nr 25, które będą mieć niesamowitą okazję do zapoznania się z jego pracą i przestrzenią oraz otrzymają od Polregio specjalne gadżety. Przedszkolaki będą miały także możliwość przejazdu z Polregio szynobusem w obrębie stacji kolejowej.

Łódź

Z okazji Dnia Dziecka Polregio w Łodzi planuje spotkanie z dziećmi z przedszkola w Strzebiniu. 29 maja zaplanowano dla uczestników wyjątkowy przejazd pociągiem relacji Tarnowskie Góry – Częstochowa. W trakcie przejazdu dzieci otrzymają od Polregio wyjątkowe prezenty i słodki poczęstunek, a także będą miały okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkursach i zabawach. Pracownicy kolei opowiedzą dzieciom o swojej pracy oraz zasadach bezpiecznego podróżowaniaw pociągu i na terenie kolejowym. Co więcej, 1 czerwca każde dziecko otrzyma w kasie biletowej Polregio na dworcu Łódź Kaliska, Łódź Fabryczna i Koluszki drobny upominek.

Szczecin

Polregio w województwie zachodniopomorskim planuje dla dzieci atrakcje na Wzgórzu Hetmańskim w Szczecinie, gdzie 1 czerwca w godzinach 10:00–14:00 odbędzie się dzień otwarty. Na specjalnym stoisku Polregio na małych podróżników będą czekały atrakcje, m.in. animacje, malowanie twarzy, trampolina czy gry i zabawy. Dodatkowo zaplanowano zwiedzanie pojazdów kolejowych, a także lokomotywowni i nowoczesnego Centrum Szkoleniowego Polregio wraz z symulatorem dla maszynistów.

Nowy Sącz

W Nowym Sączu 1 czerwca od godziny 11:00 Polregio planuje specjalne spotkanie dla dzieci, które w holu dworca kolejowego poprowadzi Olimpia Ajakaiye. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w animacjach i zabawach, a także w malowaniu twarzy. Będzie również możliwość zwiedzenia pociągu i rozmowy z maszynistą, poznania wnętrza wozu strażackiego i samochodu policyjnego. Dodatkową atrakcją będzie ruchoma makieta kolejowa i fotobudka.

Wrocław

31 maja Polregio we Wrocławiu zaprasza na plac przed Dworcem Głównym w godzinach 10:00–15:00. Na dzieci będą czekały liczne atrakcje i niespodzianki, a także przejażdżka elektryczną kolejką. Do dyspozycji małych podróżników będzie prawdziwy semafor, lizak do sygnalizowania odjazdu i kierownik pociągu.

Lublin

1 czerwca Polregio zaprasza dzieci na stoisko na rynku w Zamościu, gdzie będzie odbywać się Jarmark Hetmański. Odwiedzający będą mogli posłuchać o ofertach i promocjach Polregio oraz otrzymać upominek. W dniach 28 maja oraz 10 czerwca 80-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej Stary Brus będzie gościem na dworcu kolejowym w Lublinie. Jest to grupa dzieci, które mają ograniczone możliwości korzystania z przejazdu pociągiem z tytułu ich miejsca zamieszkania. Dlatego w ramach tej wycieczki odbędą przejazd pociągiem Regio na odcinku Lublin – Świdnik. W trakcie spotkania dzieci dowiedzą się o pracy na kolei i zasadach bezpieczeństwa. Poznają pracę drużyny pociągowej i otrzymają drobne upominki.

Zielona Góra 

Polregio w Zielonej Górze 1 czerwca w godzinach 12:00–16:00, zaplanowało udział w festynie zlokalizowanym w samym centrum miasta przy ratuszu, zorganizowanym przez miasto Zielona Góra. Na stoisku Polregio będzie okazja nie tylko do poznania oferty przewoźnika, ale również do wzięcia udziału w grach i animacjach dla dzieci i młodzieży, malowania twarzy przez animatorów czy poznania pracy kierownika pociągu. Odbędzie się także konkurs wiedzy o kolei i Polregio z nagrodami.

Kolejowy Dzień Dziecka w ŁKA – dzieci podróżują bezpłatnie

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka najmłodsi pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą podróżować bezpłatnie. Oferta dotyczy dzieci i młodzieży do 16. roku życia i obejmuje wszystkie pociągi ŁKA, w tym weekendowe połączenia z Łodzi do Warszawy.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wraz z Łódzką Koleją Aglomeracyjną i Koleją Wąskotorową Rogów – Rawa – Biała zapraszają także do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Przed najmłodszymi i ich opiekunami wyjątkową podróż w świat kolej. ŁKA zabierze uczestników z Łodzi Fabrycznej do Rogowa na spotkanie z historią kolei wąskotorowej. Zaplanowano także wiele dodatkowych atrakcji, wszystkie bezpłatne.

Program:

  • 11:13 – 11:36 – przejazd pociągiem ŁKA Sprinter ze stacji Łódź Fabryczna do Rogowa
  • 11:50 – 13:00 – przejazd koleją wąskotorową na trasie Rogów – Jeżów – Rogów
  • 13:00 – 16:00 – piknik na terenie stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy
  • 16:31 – odjazd pociągu ŁKA Sprinter z Rogowa do Łodzi Fabrycznej

Dodatkowe atrakcje: przejazdy drezynami ręcznymi, dmuchany plac zabaw, zabawy z clownem, strzelanie z łuku, „strawa kolejarza”, popcorn, wata cukrowa i inne słodkości. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z tańszego wstępu do Arboretum w Rogowie.

W wycieczce wziąć może udział 80 dzieci, każde z maksymalnie 1 pełnoletnim opiekunem. Zgłoszenia należy przesyłać na adres promocja@lka.lodzkie.pl do 31 maja. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pomorskie: Dzieci pojadą bezpłatnie SKM Trójmiasto i Polregio

Dzieci do 16. roku życia będą mogły skorzystać z darmowych przejazdów kolejowych – to niespodzianka, którą przygotował dla młodych podróżnych samorząd województwa pomorskiego.

Darmowe przejazdy będą możliwe w Dniu Dziecka 1 czerwca (sobota), w godz. 6:00–22:00, na terenie województwa pomorskiego, w pociągach PKP SKM w Trójmieście Sp. Z o. o. oraz Przewozów Regionalnych Sp. z o. o. (Polregio). – Chcemy w ten sposób włączyć się w świętowanie Dnia Dziecka i uczyć naszych mieszkańców, już od najmłodszych lat, że warto podróżować koleją – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Uprawnienie do bezpłatnego przejazdu poświadcza dowolny dokument ze zdjęciem. W przypadku dzieci, które nie posiadają dokumentu ze zdjęciem, a których wygląd jednoznacznie wskazuje, że nie ukończyły 16. roku życia, przejazd odbywa się bez okazania dokumentu. Dzieci podróżujące pociągiem muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna.

Dzień Dziecka z KM

Z okazji zbliżającego się międzynarodowego Dnia Dziecka Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” przygotowała pozataryfową ofertę dla dzieci i młodzieży. 1 czerwca 2019 r. dzieci i młodzież do ukończenia 16 roku życia będą mogły nieodpłatnie podróżować pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek. Natomiast ich opiekunowie będą mogli skorzystać z obowiązującej przez cały rok oferty handlowej Przejazdy rodzinne zgodnie z § 33 Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich –KM” (TP-KM).

Koleje Dolnośląskie – przejazdy za 1 zł w Dzień Dziecka

Spółka Koleje Dolnośląskie S.A. wzorem poprzednich lat wprowadza specjalną, okolicznościową ofertę przejazdów grupowych podczas tegorocznego Dnia Dziecka. W sobotę, 1 czerwca 2019 r. pasażerowie na zasadach przejazdu grupowego, będą mogli korzystać z połączeń Kolei Dolnośląskich za symboliczną złotówkę!

Oferta obowiązująca na określonych trasach kursowania samorządowego przewoźnika kolejowego i jest skierowana do grup zorganizowanych z przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Koleje Śląskie na Dzień Dziecka – bezpłatne przejazdy i nie tylko

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Koleje Śląskie zapraszają dzieci i młodzież do korzystania z bezpłatnych przejazdów w dniu ich święta. Śląski przewoźnik przygotował dla swoich najmłodszych podróżnych również dodatkowe atrakcje, wśród których znajdą się m.in. książki dla dzieci na pokładach pociągów oraz spektakl przygotowany we współpracy z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana.

Z bezpłatnych przejazdów w dniu 1 czerwca mogą korzystać dzieci i młodzież do 16. roku życia. Aby wybrać się w taką podróż, wystarczy podczas kontroli biletów okazać dokument potwierdzający tożsamość i wiek – czyli np. ważną legitymację szkolną. Promocja obowiązuje przez cały dzień na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, z wyłączeniem odcinków Chałupki – Bohumin oraz Żywiec – Nowy Targ.

– Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy będą dobrą okazją do świętowania Dnia Dziecka z Kolejami Śląskimi. Z doświadczenia wiemy, że przejażdżka pociągiem to dla dzieci bardzo często ciekawa przygoda – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Nierzadko jest to pierwszy raz, gdy młodzi ludzie mają styczność z kolejnictwem. Być może zatem dzięki wybraniu się w taką podróż w późniejszych latach chętniej zdecydują się na podróżowanie pociągiem również na co dzień – dodaje.

To jednak nie jedyne niespodzianki, które przewoźnik przygotował z okazji Dnia Dziecka. Koleje Śląskie obchodzą rok 2019 pod znakiem kultury, w związku z tym 1 czerwca nie zabraknie również atrakcji kulturalnych. W ramach akcji bookcrossingowej spółka od kwietnia udostępnia na pokładach swoich pociągów książki, które można zabrać ze sobą i zachęca do „uwalniania” w pojazdach również własnych publikacji. Z okazji Dnia Dziecka Koleje Śląskie wyprawią więc w podróż książki dla dzieci.

Dodatkowo we współpracy z Kolejami Śląskimi Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana przygotował specjalny spektakl o tematyce kolejowej dla najmłodszych widzów pt. „Ciuf Ciuf!”. Jego premiera odbędzie się właśnie 1 czerwca, a miejsce również pozostaje nieprzypadkowe – teatr ma bowiem swoją scenę w bezpośrednim sąsiedztwie kolei, czyli na dworcu w Będzinie.

– „Ciuf Ciuf!" to już czwarta w ciągu ostatniego roku premiera na naszej Baby Scenie – mówi Paweł Klica, dyrektor Teatru Dormana. – Cieszę się, że na naszej Małej Scenie zagościł w końcu spektakl bezpośrednio odnoszący się do jej lokalizacji – to jest dworca kolejowego Będzin Miasto. Dla dzieci odwiedzających naszą Baby Scenę fakt bliskości prawdziwych pociągów jest często dużą atrakcją. Osobiście jestem wielkim miłośnikiem kolei i transportu szynowego – liczę na to, że uda się zaszczepić w naszych widzach bakcyla do podróży! – tłumaczy.

Spektakle prezentowane na Baby Scenie Teatru Dormana skierowane są do najmłodszych widzów i tworzone z myślą o tym, aby pobudzić zmysły i wyobraźnię dzieci. Do wspólnych realizacji teatr bardzo często zaprasza twórców teatralnych z całego świata – i nie inaczej stało się w przypadku spektaklu „Ciuf Ciuf!”. Przedstawienie przygotowane we współpracy z Kolejami Śląskimi zrealizował bowiem Atsuto Suzuki, pochodzący z Japonii reżyser i dramatopisarz.

Niespodzianki dla najmłodszych miłośników kolejnictwa przygotowały również PKP Polskie Linie Kolejowe – 2 czerwca w godzinach 10:00–14:00 na peronie pierwszym stacji kolejowej w Sosnowcu będzie można oglądać pokazy uzbrojenia SOK, symulatory lokomotyw oraz poszczególne pojazdy kolejowe. Wśród stoisk w Sosnowcu nie zabraknie oczywiście również reprezentacji Kolei Śląskich.

Ogólnopolska wystawa makiet kolejowych Rosnowo 1–2 czerwca

Koszalińska Kolej Wąskotorowa zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka w Rosnowie. W dniach 1-2 czerwca 2019 r. w Rosnowie odbywa się "Ogólnopolska Wystawa Makiet Kolejowych. Modelarstwo-pasja, zabawa,  nauka, hobby". Sobota 1 czerwca: godz. 10.00–16.30, niedziela 2 czerwca:  10.00–14.00, wstęp wolny. Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018. Wystawa odbywa się w sali  gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rosnowie, Rosnowo 34.

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież oraz dorosłych z Koszalina oraz sąsiednich gmin na to wyjątkowe wydarzenie. Jest to pierwsza w regionie koszalińskim tego typu inicjatywa. Na wystawę zostali zaproszeni  najlepsi polscy modelarze specjalizujący się w budowie makiet kolejowych. Będzie to 5-6 dużych makiet, które zajmą całą salę gimnastyczną w szkole!

Dzień Dziecka z Koleją Beskidzką

1 czerwca br. specjalnym pociągiem "Mały Kolejarz" nasi najmłodsi pasażerowie wraz z ich opiekunami będą mogli wybrać się na wyjątkową, kolejową przygodę. "Mały Kolejarz" odjedzie ze stacji Żywiec o godzinie 7:00, by na godzinę 9:00 dojechać do Chabówki, gdzie na terenie Skansenu Taboru Kolejowego Spółka PKP Cargo S.A. przygotowała nie lada atrakcje, w tym zabawy i animacje dla najmłodszych. Wszyscy pasażerowie "Małego Kolejarza" będą mogli do woli zwiedzać skansenowe eksponaty, dawne wagony i lokomotywy. To nie koniec atrakcji, bo o godzinie 12:00 uczestnicy imprezy wyruszą na przejażdżkę, tym razem pociągiem parowym, do Rabki Zaryte. Po powrocie do Skansenu, Stowarzyszenie zaprasza wszystkich na kolejowe ognisko z pieczoną kiełbaską. Powrót pociągu do Żywca planowany jest na godzinę 18:00. Bilety w cenie 49,00 zł od osoby dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka" pod adresem www.kolejbeskidzka.pl/rezerwacje. 

Pociąg "Mały Kolejarz" obsługiwany jest składem Polregio, a każdy uczestnik ma zagwarantowane miejsce siedzące. Podróż pasażerowie mogą rozpocząć na stacjach Żywiec, Pewel Mała lub Jeleśnia. W drodze powrotnej pociąg zatrzyma się dodatkowo na stacji Żywiec Sporysz.

Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice

W sobotę 1 czerwca w godz. 11.00-15.00 serdecznie zapraszamy na specjalny Dzień Otwarty w Parowozowni Skierniewice, znajdującej się przy ul. Łowickiej 1, przeznaczony przede wszystkich dla naszych najmłodszych gości z okazji przypadającego Dnia Dziecka.  W programie:
• wydłużona trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego;
• urządzenia do obsługi parowozów;
• interaktywna wystawa ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”;
• wystawa zdjęć „Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego”;
• specjalne atrakcje dla dzieci przygotowane przez PKP Cargo S.A. (konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, gadżety);
• stoisko Fundacji Grupy PKP (akcja „Bezpiecznie z Benim”, konkursy z nagrodami);
• stoisko Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (konkursy z nagrodami);
• kolejka ogrodowa (nowość!);
• prezentacja pojazdu kolejowego ratownictwa technicznego Unitarpan;
• prezentacja przez funkcjonariuszy SOK zasad bezpieczeństwa na terenie kolejowym.

Dzień Dziecka z "Tomkiem i przyjaciółmi" w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej 1–2 czerwca 2019 

Przygotowany głównie z myślą o najmłodszych miłośnikach zabytkowych parowozów. Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’ego ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy podczas długiego czerwcowego weekendu. 1 oraz 2 czerwca do autentycznej zabytkowej parowozowni muzeum zaprasza na spotkanie z Tomkiem i innymi lokomotywami, które już na wachlarzu lokomotyw przywitają wszystkich uśmiechniętymi buźkami. Dla dzieci zostaną przygotowane stacje, gdzie będą mogły uczestniczyć w m.in. warsztatach plastycznych oraz modelarskich. Dla najmłodszych czeka strefa zabaw oraz słodki poczęstunek.
Szczegóły na stronie www.muzeumtechniki.pl

UTK zaprasza do Krakowa

W krakowskim Parku Jordana odbędzie się piknik rodzinny organizowany w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”. Impreza pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” to pomysł dla całych rodzin na kreatywne spędzenie Dnia Dziecka. Wyjątkowe atrakcje połączone z walorem edukacyjnym przypomną o najważniejszych zasadach bezpiecznego podróżowania koleją.

To będzie niezapomniany dzień pełen wrażeń. Imprezę uświetnią znane aktorki: Wiktoria Gąsiewska oraz Joanna Jabłczyńska, a na głównej scenie wystąpi Natalia Zastępa, finalistka programu The Voice of Poland. Dzieci i młodzież będą mogły spotkać się także z popularnym vlogerem Mateuszem Ciawłowskim, który w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” na swoim vlogu przekazuje najważniejsze informacje o bezpiecznym podróżowaniu pociągiem oraz o zasadach poruszania się po terenach kolejowych.

Podczas pikniku przewidziane są rozmaite atrakcje dla najmłodszych: gra terenowa, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatowa gra planszowa czy warsztaty kreatywne. Dodatkową rozrywkę będą stanowiły trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee, interaktywny spektakl teatralny oraz malowanie buziek. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a dzięki wystawie fotograficznej przyjrzą się rozwojowi kolei w Polsce. Będzie również okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Chcemy zachęcać dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu, wspólnej nauki i zabawy. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje z okazji Dnia Dziecka przybliżą całym rodzinom zagadnienia związane z bezpieczeństwem na obszarach kolejowych – mówi Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego – W ramach realizowanego przez nas projektu „Kampania Kolejowe ABC” przeszkolimy co najmniej 15 tysięcy uczniów i przedszkolaków podczas 500 specjalnych lekcji w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Poza wizytami w placówkach edukacyjnych organizujemy również wydarzenia specjalne. Oprócz wydarzenia w Krakowie zapraszamy także na kolejne pikniki rodzinne w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, które odbędą się w wakacje w największych nadmorskich kurortach – dodaje Prezes UTK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony