Partnerzy serwisu:

Kolejowa obwodnica GOP - bezpłatny przejazd Elfem 2 KŚ

inf. prasowa 17.10.2017 2,3k

Kolejowa obwodnica GOP - bezpłatny przejazd Elfem 2 KŚ
Rys. KŚ
Po frekwencyjnym sukcesie naszych wrześniowych przejazdów specjalnych, postanowiliśmy przygotować dla miłośników kolejnictwa kolejną niespodziankę. Tym razem proponujemy podróż kolejową obwodnicą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego - informują Koleje Śląskie.
Przejazd odbędzie się w najbliższą sobotę (21 października), rozpocznie się o godzinie 14:15 w Bytomiu. Stamtąd pociąg wyjedzie do Gliwic, następnie przejedzie m.in. przez takie stacje jak Zabrze Makoszowy, Katowice Dąbrówka Mała i Siemianowice Śląskie. O godzinie 16:49 pociąg wróci do Bytomia, a stamtąd wykona jeszcze kurs do Katowic z postojami na stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Batory. W stolicy Górnego Śląska pociąg „odmelduje się” o godzinie 17:21.

Nie lada gratką dla fanów kolejnictwa może być nie tylko niecodzienna trasa podróży, ale również rodzaj taboru, który będzie obsługiwał ten przejazd. Wokół GOP-u podróżnych przewiezie bowiem nasz najnowszy nabytek – czyli pojazd Elf 2. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji spotkać go na śląskich torach, to tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w sobotniej przejażdżce.

A jak wziąć udział w takiej podróży? Podobnie jak przy poprzednich wycieczkach, tak i tym razem przejazd będzie bezpłatny. Liczba miejsc będzie ograniczona ze względu na pojemność pojazdu. Obowiązuje zatem zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Tym razem jednak nie będzie obowiązywał internetowy system rezerwacyjny. Osoby zainteresowane będą mogły odebrać bezpłatny bilet na przejazd od środy w naszym Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach. Do dyspozycji jest 110 wejściówek. Co istotne, jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie cztery blankiety.

W sobotę na miłośników kolei na bytomskim dworcu czekają również atrakcje związane z piknikiem kolejowym. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest portal Silesia Info Transport. W trakcie spotkania będzie można zwiedzić nasz pociąg typu EN75 – nazywany potocznie Flirtem oraz wspomnianego wcześniej Elfa 2. Swoją prezentację przygotują również PKP Polskie Linie Kolejowe. Na godzinę 13:00 została zaplanowana debata, której głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta szczegółów związanych z przenosinami przystanku Bytom Północ. W dyskusji nie zabraknie jednak także innych zagadnień związanych z kolejowym życiem Bytomia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony