Partnerzy serwisu:

Kolejowa infrastruktura usługowa – od grudnia na nowych zasadach

Michał Grobelny 06.07.2017 2,1k

Kolejowa infrastruktura usługowa – od grudnia na nowych zasadach
Fot. Rynek Kolejowy
9 grudnia wchodzi w życie nowelizacja Ustawy o transporcie kolejowym, wprowadzająca zmiany dotyczące funkcjonowania stacji kolejowych, stacji paliw, terminali, torów postojowych, czy punktów zaplecza technicznego. Czy faktycznie zapewni to przewoźnikom dostęp do tej infrastruktury na zasadach niedyskryminacyjnych?
O tym, jak i o innych aspektach wprowadzanych zmian, informacje zostaną przekazane podczas seminarium „Udostępnianie sieci kolejowej i obiektów infrastruktury usługowej”, które odbędzie się już 27 lipca w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest przez Forum Kolejowe – Railway Business Forum (RBF) oraz TOR Konferencje we współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego.

Seminarium podejmie tematykę zmian w Ustawie o transporcie kolejowym odnośnie obiektów kolejowej infrastruktury usługowej, wchodzących w życie od 9 grudnia 2017 r. Nowelizacja Ustawy z 16 listopada 2016 r. wprowadza rozwiązania zmieniające w dużym stopniu warunki dostępu do infrastruktury kolejowej dla przewoźników. W przeciwieństwie do procedury uzyskiwania dostępu do sieci dla ruchu pociągów i manewrów, która jest ogólnie znana, w przypadku nowych uregulowań mamy do czynienia z problematyką zupełnie nowej kategorii budowli i urządzeń.

Od grudnia 2017 r. wszyscy przewoźnicy będą mieli zagwarantowany dostęp do tych miejsc na zasadach niedyskryminacyjnych, jednak wciąż pojawia się sporo znaków zapytania odnośnie szczegółów prawnych i technicznych nowej sytuacji prawnej. Jest to szczególnie istotne, ponieważ dla przewoźników kolejowych korzystanie z obiektów infrastruktury usługowej jest elementem krytycznym dla organizacji procesu przewozowego. Seminarium będzie niepowtarzalną okazją dla uzyskania niezbędnych informacji.

W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:
• istota zmian w Ustawie o transporcie kolejowym odnośnie obiektów infrastruktury usługowej,
• porównanie stanu obecnego i obowiązującego od 9 grudnia 2017 r.
• charakterystyka obiektów oraz dróg kolejowych prowadzących do tych obiektów,
• statut i regulamin obiektu,
• operatorzy obiektów,
• zawieranie umów o dostęp do obiektu infrastruktury usługowej i świadczenie usług,
• zasady udostępniania obiektów,
• wnioski o dostęp,
• odmowa dostępu,
• istotne postanowienia umów związanych z dostępem do obiektu oraz świadczonymi w obiekcie usługami,
• opłaty za dostęp.

Jako prelegenci w seminarium udział wezmą: Łukasz Cachro (Dyrektor Biura Strategii PKP SA), dr Mateusz Grabiec (Partner, Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy), Piotr Faryna (Prezes Zarządu Tor-Audytor), Alicja Kozłowska (Dyrektor Departamentu Regulacji Rynku Kolejowego Urzędu Transportu Kolejowego), dr Klaudia Przybyłowicz, prof. Paweł Wajda (Of Counsel, Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy), Dariusz Zduńczyk (Dyrektor Biura Obrotu Nieruchomościami), Michał Zięba (Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Kolejowego Urzędu Transportu Kolejowego).

Więcej informacji na temat seminarium – program i możliwość rejestracji
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony