Partnerzy serwisu:

Kolejny wypadek na przejeździe. Tym razem pod Olsztynkiem

Michał Szymajda 02.11.2017 4,2k

Kolejny wypadek na przejeździe. Tym razem pod Olsztynkiem
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Do kolejnego groźnego w skutkach wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym. Tym razem stało się to w Gryźlinach, w województwie kujawsko-pomorskim, na linii kolejowej nr 216 Działdowo – Olsztyn, pomiędzy Olsztynem a Olsztynkiem.
Jak wynika z ustaleń policji, samochód dostawczy wjechał na niestrzeżony przejazd, pomimo zbliżającego się do niego z prędkością ok. 80 km/h pociągu. Kierowca, który wiózł w nim także pasażerów, powiedział policji, że nie zauważył pociągu. W momencie gdy zorientował się, że do zderzenia dojdzie, zdołał przyspieszyć i tym samym siła uderzenia skupiła się na skrzyni ładunkowej, a nie na kabinie. Skończyło się na lekkich obrażeniach osób w kabinie samochodu (3 osoby).

Maszynista nie odniósł obrażeń. Delikatnie uszkodzone zostało czoło elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57 – 1235 (pociąg PolRegio z Działdowa do Olsztyna). Setka pasażerów podróżujących składem została przesadzona do autobusu szynowego, który w tym celu przyjechał po nich z Olsztyna.

Wypadek spowodował zablokowanie szlaku z Działdowa do Olsztyna. Obecnie jest już udrożniony. W sierpniu 2013 w tej samej miejscowości na niestrzeżonym przejeździe doszło do wjechania auta osobowego pod pociąg. Wtedy zginęła tam jedna osoba.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony