Partnerzy serwisu:

Kolejny wypadek na przejeździe. Trzy osoby nie żyją

Jakub Rösler 20.07.2022 4,4k

Kolejny wypadek na przejeździe. Trzy osoby nie żyją
fot. fb Lubuska Policja
We wtorek, 19 lipca, doszło do zderzenia na przejeździe kolejowym w Dąbrówce Wielkopolskiej. W wyniku wypadku śmierć poniosły trzy osoby poruszające się samochodem, który zderzył się ze spalinowym zespołem trakcyjnym typu Link, należącym do województwa lubuskiego.
Niestety nie ma tygodnia, w którym nie informowalibyśmy o wypadku na przejeździe kolejowym. Obecny nie będzie wyjątkiem, ponieważ 19 lipca doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz spalinowego zespołu trakcyjnego typu Link, który należy do województwa lubuskiego, o czym informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim we wpisie na swoim facebooku.

Wypadek wydarzył się na przejeździe kolejowym w miejscowości Dąbrówka Wielkopolska, leżącej niedaleko Zbąszynka. Miejscowość znajduje się na szlaku linii 367, ze Zbąszynka do Gorzowa Wielkopolskiego.

“W Dąbrówce Wielkopolskiej (powiat świebodziński) doszło do wypadku pojazdu osobowego z szynobusem. Niestety w wyniku tego zdarzenia 3 osoby podróżujące samochodem poniosły śmierć. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracują świebodzińscy policjanci, którzy będą ustalać wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia” – możemy przeczytać we wpisie lubuskich policjantów.

Uszkodzonym w wypadku pociągiem jest spalinowy zespół trakcyjny SA139 Link, o numerze 006, wyprodukowany przez bydgoską Pesę w 2013 roku. Dokładnie ten sam pojazd brał udział w podobnym wypadku na przejeździe kolejowym, który miał miejsce na początku 2021 roku w miejscowości Chociszewo, w trakcie kursu Zielona Góra Główna – Gorzów Wielkopolski, pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony