Partnerzy serwisu:

Kolejny rekordowy rok PKM - przeszło 4 mln pasażerów

inf. pras. 31.12.2018 66

Kolejny rekordowy rok PKM - przeszło 4 mln pasażerów
fot. PKM
W 2018 roku z linii PKM skorzystało 4 mln pasażerów. Rekord padł 27 grudnia - poinformował samorządowy zarządca infrastruktury,.
Liczba pasażerów korzystających z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej stale rośnie. W 2016 roku liczba pasażerów PKM wyniosła 2 mln, a w 2017 już 3 mln pasażerów. Przed samorządem kolejne wyzwania, m.in. elektryfikacja linii i budowa przystanku Gdańsk Firoga.

- Ten wynik pokazuje jak duży jest potencjał Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. - Cieszę się, że frekwencja stale wzrasta, to zasługa dobrych decyzji, m.in. wprowadzenia cyklicznego rozkładu jazdy, stabilnej oferty przewozowej na trasach regionalnych z Kartuz i Kościerzyny oraz otwarcia nowych przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny. Mijający rok pokazuje, że z PKM chętnie korzystają nie tylko pracownicy i turyści, ale też studenci trójmiejskich uczelni. Wielu z nich dojeżdża z Kartuz lub wynajmuje mieszkania w pobliżu przystanków PKM. Dziękujemy pasażerom za zaufanie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony