Partnerzy serwisu:

Kolejny przetarg SKM Trójmiasto na nowe pociągi nieudany. Nie było ofert

Jakub Madrjas 03.11.2022 5k

Kolejny przetarg SKM Trójmiasto na nowe pociągi nieudany. Nie było ofert
Fot. M. Szymajda
Kolejny przetarg na zakup nowych pociągów dla trójmiejskiej SKM zamyka się niepowodzeniem. Żaden producent taboru nie złożył oferty. 
– W ogłoszonym przez spółkę PKP SKM w Trójmieście przetargu na zakup 10 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych nie została złożona żadna oferta - poinformował dziś (3 listopada) Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście.

Czy to oznacza definitywną utratę pozyskanych już wiele lat temu funduszy unijnych na tą inwestycję? – Jesteśmy kontakcie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Od wyniku tych konsultacji uzależnione będą dalsze nasze działania spółki dotyczące pozyskania nowych pojazdów – informuje Złotoś. 

W poprzednim przetargu SKM na tabor (od jednego do dziesięciu nowych pociągów) również nie wpłynęła żadna oferta. Obecne postępowanie zostało ogłoszone we wrześniu i – ponownie jak poprzednie – wzbudziło sporo kontrowersji. O szczegółach technicznych zakupu pisaliśmy tutaj.

Po odwołaniach przewoźników SKM-ka zmieniła specyfikację i dopuściła możliwość zamówienia dłuższych niż czteroczłonowych pociągów; jednak ostatecznie, mimo wielu pytań, żaden producent oferty nie złożył. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony