Partnerzy serwisu:

Kolejny przedstawiciel MAP w radzie nadzorczej PKP Cargo

Jakub Madrjas 29.07.2022 746

Kolejny przedstawiciel MAP w radzie nadzorczej PKP Cargo
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
W radzie nadzorczej PKP Cargo pojawił się Grzegorz Dostatni. To kolejna osoba w RN delegowana z ramienia Ministerstwa Aktywów Państwowych.
W radzie nadzorczej PKP Cargo doszło ostatnio do dużych zmian. W składzie na nową kadencję nie ma już m.in. Krzysztofa Mamińskiego, szefa Grupy PKP czy Antoniego Dudy, stryja prezydenta Polski. Są za to co najmniej dwie osoby związane z Ministerstwem Aktywów Państwowych - Andrzej Leszczyński, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego MAP oraz Izabela Wojtyczka. Teraz (29 lipca) uzupełniono skład rady.

Kolejnym, 12 członkiem RN został Grzegorz Dostani, desygnowany do RN przez głównego akcjonariusza spółki - PKP SA, nad którym nadzór sprawuje resort Jacka Sasina. Jak informuje spółka, Grzegorz Dostatni jest dyrektorem Departamentu Prawnego w tym ministerstwie; wcześniej zajmował podobne stanowisko w Kancelarii Premiera, był też zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów. Zasiadał w radach nadzorczych m.in. BGK i PZU Życie.

Jak czytamy, Dostatni jest doktorem nauk prawnym i radcą prawnym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a studia doktorancie odbył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz Polsko – Holenderskie Studia Europejskie, organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.

Jak poinformował wczoraj prezes Dariusz Seliga, przed PKP Cargo rząd postawił zadanie przewiezienia dużych ilości węgla potrzebnych dla ogrzania prywatnych domów zimą. Priorytet ma być realizowany nawet kosztem zawartych wcześniej kontraktów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony