Partnerzy serwisu:

Kolejny pociąg tranzytowy PKP Intercity. Z Pragi do Przemyśla [film]

Michał Szymajda 20.03.2020 10k

Kolejny pociąg tranzytowy PKP Intercity. Z Pragi do Przemyśla [film]
Fot. Martin96 - pociągi CZ/SK/PL/ youtube
19 marca PKP Intercity uruchomiło drugi już pociąg tranzytowy, które zadaniem był przewóz obywateli państwa trzeciego przez terytorium Polski.
Dwa dni temu PKP Intercity uruchomiło pociąg specjalny z Frankfurtu nad Odrą do Kowna, który zamówiło litewskie ministerstwo spraw zagranicznych. Okazuje się, że o możliwości organizacji takich tranzytowych pociągów pytało też MSZ Ukrainy. PKP Intercity sprawie podeszło do tematu w porozumieniu z Republiką Czeską i taki pociąg, zestawiony z wagonów polskiej państwowej spółki, wyjechał z Pragi 19 marca po godzinie 14, biorąc na pokład obywateli Ukrainy. Dojechał do Przemyśla.

– Na 19 oraz 20 marca zostało zaplanowane połączenie Praga – Przemyśl – Kijów oraz cztery połączenia Kijów – Przemyśl – Kijów (przez Lwów). Wszystkie pociągi są wykonywane na wniosek Rządu Ukrainy i Ambasady Ukrainy w Warszawie w porozumieniu z Ministerstwami Infrastruktury i Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w celu zapewnienia powrotu obywateli Ukrainy do kraju. Bilety na ww. połączenia można zakupić na stronie kolei ukraińskich https://booking.uz.gov.ua – poinformowało biuro prasowe PKP Intercity.

O specjalnych pociągach IC Ukrzaliznyci z Przemyśla, pisaliśmy tutaj.

Film do treści pochodzi z kanału "Martin96 - pociągi CZ/SK/PL"na portalu youtube.com
Martin96 - pociągi CZ/SK/PL

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony