Partnerzy serwisu:

Kolejny pasażerski pociąg ostrzelany na Ukrainie

Michał Szymajda 25.03.2022 1,8k

Kolejny pasażerski pociąg ostrzelany na Ukrainie
Fot. Ukrzaliznycia (zdjęcie ilustracyjne)
24 marca miał miejsce drugi przypadek ostrzału pociągu pasażerskiego na Ukrainie. Tym razem nie ma ofiar ani wśród załogi, ani wśród pasażerów.
Jak poinformowały Koleje Ukraińskie, pociąg ewakuacyjny z Kijowa do Iwano-Frankiwska został ostrzelany przez rosyjską artylerię w pobliżu stacji Wasilków, niedaleko Kijowa. Nie można wykluczyć, że ostrzał był intencjonalny, na Ukrainie doszło już bowiem do setek przypadków ostrzału obiektów cywilnych.

– W trzech wagonach pociągu numer 43 zniszczone zostały okna, ale nie ma ofiar w ludziach. Kierownik pociągu, maszynista i reszta załogi spisała się wzorowo. To, że ostrzeliwany jest pociąg ewakuacyjny, jest rzeczą skandaliczną. Proszę cały świat o wprowadzenie zakazu lotów nad Ukrainą – powiedział prezes Kolei Ukraińskich Aleksander Kamyszyn.

W nocy z 12 na 13 marca doszło do ostrzelania pociągu ewakuacyjnego jadącego do Łymania w rejonie stacji Brusin na wschodzie Ukrainy. Pociąg jechał po pasażerów, tylko z obsługą na pokładzie. Zginął jeden kierownik pociągu, drugi został ranny. 

Z kolei 5 marca pociąg pasażerski jadący do Irpienia na północ od Kijowa wjechał w lej po pocisku i wykoleił się. Na szczęście w tym wypadku nikomu nic się nie stało. 

Od początku wojny zginęło już 45 ukraińskich kolejarzy. Wlicza się w tę liczbę także tych, pełniących służbę wojskową w armii i w wojskach obrony terytorialnej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony