Partnerzy serwisu:

Kolejny odcinek linii Tłuszcz – Ostrołęka idzie do remontu

Michał Szymajda 12.03.2018 3,2k

Kolejny odcinek linii Tłuszcz – Ostrołęka idzie do remontu
Stacja kolejowa w WyszkowieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP PLK poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na remont toru na linii 29 (Tłuszcz – Ostrołęka), pomiędzy kilometrem 21,2 a 40,7.
Odcinek przeznaczony do naprawy rozpoczyna się 700 metrów na północ od stacji Wyszków i kończy w Przetyczy. W ramach prac naprawiony zostanie też jeden z przejazdów kolejowo-drogowych na tym odcinku linii.

W przetargu wzięły udział dwa podmioty. Pierwszy z nich to PNUIK Kraków, który za wykonanie prac chciał 5,9 mln zł, drugi – PPM-T z Gdańska, który prace wycenił na 6,3 mln zł. Zważywszy na to, że 100% kryterium oceny ofert stanowiła cena, do podpisania umowy dojdzie zapewne z PNUIK Kraków.

Dwa lata temu PKP PLK prowadziła prace na 10-kilometrowym odcinku z Przetyczy do Pasieki, co skutkuje podniesieniem prędkości na tym odcinku do 80 km/h. Podobne założenia przyświecają naprawie linii między Wyszkowem a stacją Przetycz. W 2017 roku remontowany był 10-kilometrowy odcinek linii przed Ostrołęką. Prace te wykonało PPM-T.

Ważnym projektem PKP PLK w tej części Polski jest również udrożnienie linii Łapy – Śniadowo i Śniadowo – Łomża. Inwestycja ta pozwoli na przeniesienie tu części ruchu z modernizowanej Rail Baltiki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony