Partnerzy serwisu:

Kolejny krok w kierunku kolei Zagłębia Miedziowego

Jakub Rösler 31.03.2022 2,9k

Kolejny krok w kierunku kolei Zagłębia Miedziowego
Fot. KD
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei pozytywnie rozstrzygnęła przetarg na wykonanie dokumentacji przedprojektowej dla stworzenia Kolei Zagłębia Miedziowego. W ramach zadania pociągi pasażerskie mają powrócić do Polkowic, a całe Zagłębie ma uzyskać dostęp do połączeń aglomeracyjnych z prawdziwego zdarzenia.
Stworzenia kolei aglomeracyjnej w Zagłębiu Miedziowym ma pomóc w przywróceniu Polkowic na kolejową mapę Polski, a także stworzyć konkurencyjne czasy przejazdu pociągów, które mogłoby zacząć konkurować z transportem indywidualnym. Aby zrealizować to zadanie, w pierwszej kolejności trzeba opracować dokumentację przedprojektową, która pozwoli na dalsze prace zmierzające w kierunku budowy nowej oraz modernizacji już istniejących linii kolejowych. O potencjalnych wariantach tego, jak włączyć Polkowice w sieć pasażerskich przewozów kolejowych pisaliśmy pod koniec grudnia zeszłego roku, tuż po ogłoszeniu przetargu na stworzenie wyżej wspomnianej dokumentacji.

Oferty poznaliśmy na początku lutego. W postępowaniu wpłynęło siedem ofert, a kilka z nich zmieściło się w budżecie zamawiającego, określonym przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei na prawie 3,244 miliona złotych. Wybór wykonawcy trwał prawie dwa miesiące, ale ostatecznie kilka dni temu poznaliśmy wyniki postępowania. Dokumentację zrealizuje firma Infra - Centrum Doradztwa z Warszawy. Spółka zaoferowała za to zadanie niewiele ponad 2,146 miliona złotych.

Jednocześnie trzeba wspomnieć, iż realizacja całego zadania jest rozłożona na lata, ponieważ dokumentacja przedprojektowa ma zostać wykonana do końca 2023 roku. Wydaje się więc, iż pociągi będą mogły dojechać do Polkowic najwcześniej w drugiej połowie obecnej dekady, jeśli uda się znaleźć finansowanie dla tej pokaźnej inwestycji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony