Partnerzy serwisu:

Kolejny etap modernizacji linii 18. Prace obejmą stację Toruń Główny

Michał Szymajda 07.10.2020 4,2k

Kolejny etap modernizacji linii 18. Prace obejmą stację Toruń Główny
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe planują kontynuację modernizacji linii nr 18 z Kutna do Torunia. Właśnie ogłosiły przetarg na prace związane głównie z torowiskiem i srk na kilku fragmentach linii.
PKP PLK, w ramach zadania „zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku Ostrowy – Toruń Główny – etap IV w ramach zadania inwestycyjnego „Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno – Toruń Główny” oczekują wykonania robót na kilku odcinkach od kilometra 11 do 109 linii.

Wymianę nawierzchni z wymianą podtorza zaplanowano na szlaku Włocławek – Włocławek Brzezie oraz na samej stacji Włocławek Brzezie. Wymianę szyn z podkładami (z drewnianych na strunobetonowe, tam gdzie takich prac dotąd nie przeprowadzono) zaplanowano także na szlaku Nieszawa Waganiec – Aleksandrów Kujawski, Aleksandrów Kujawski – Otłoczyn, na stacji Otłoczyn, na szlaku Otłoczyn – Toruń Główny oraz najistotniejsze: na stacji Toruń Główny, gdzie wymieniona zostanie istotna część torów i rozjazdów, bardzo duże zmiany obejmą też w zakresie automatyki na stacji. Prace obejmą też niektóre zadania z branży srk, związane nie tylko z wymianą lub przebudową układu rozjazdów, ale także z zasilaniem urządzeń, czy dobudową nowych urządzeń sterowania, a także z naprawą odwodnienia. Po wykonaniu prac torowych trzeba będzie wyregulować sieć trakcyjną tam gdzie dojdzie do zmiany położenia m.in. rozjazdów.

PLK ocenia, że koszt prac wyniesie 58,5 mln zł netto. Prace w uprzednim projektowaniem mają potrwać 29 miesięcy. Kryterium wyboru oferty w przetargu jest wyłącznie cena. Oferty można przedstawiać PLK do 2 listopada 2020.

Prace na linii 18 prowadzone są od kilku lat. O ostatnich informowaliśmy tutaj. Niestety wciąż nie udało się osiągnąć dzięki nim imponującego czasu przejazdu z 2015 roku, gdy najszybsze pociągi IC kursowały pomiędzy Warszawą a Bydgoszczą w czasie około 3 godzin. Obecnie taka podróż trwa około 40 minut dłużej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony