Partnerzy serwisu:

Kolejni zasłużeni kolejarze odznaczeni

inf. pras oprac. JM 29.11.2022 2,2k

Kolejni zasłużeni kolejarze odznaczeni
fot. MI
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Andrzej Bittel wzięli udział w uroczystościach z okazji Dnia Kolejarza, które zostały zorganizowane w Warszawie przez Federację Związków Zawodowych Kolejarzy oraz Krajową Sekcję Kolejarzy NSZZ Solidarność.
Jak czytamy w komunikacie, swój list do uczestników uroczystości zorganizowanej przez Federację Związków Zawodowych skierował Prezydent RP Andrzej Duda. Odczytał go sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. – Pragnę wyrazić szacunek dla Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy za swój udział w rozwój kolei oraz za dbałość o dobre funkcjonowanie transportu kolejowego oraz godne warunki pracy – napisał Prezydent RP w liście.

– Kolej pełni kluczową rolę, jest podstawą masowej komunikacji decydującej o perspektywach rozwojowych. Stanowi infrastrukturę strategiczną. Odpowiada za globalne wyzwania, jest bardzo ekologicznym środkiem transportu – wskazał Prezydent Andrzej Duda. – W Państwa pracy kolejarze kładą nacisk na nowoczesność i w infrastrukturze, i w logistyce. Dobre efekty Państwa pracy są doceniane przez pasażerów – dodał Prezydent. – Składam życzenia satysfakcji z zawodowych osiągnięć i pomyślności w życiu prywatnym – zakończył list Prezydent Duda. Prezydent RP odznaczył zasłużonych kolejarzy. Odznaczenia wręczyli ministrowie Andrzej Dera i Andrzej Adamczyk. 

W drugiej części uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w swoim wystąpieniu podkreślił, że wszystkie pozytywne zmiany, jakie dzieją się w ostatnim czasie na polskiej kolei są możliwe tylko dzięki wielkiej determinacji i pracowitości polskich kolejarzy. – Polska kolej nie zmienia się sama. Zmieniają ją polscy kolejarze – podkreślił na wstępie Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury podkreślił, że obecnie trwają inwestycje, jakie na polskiej kolei nie były możliwe przez wiele lat. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wiele jest jeszcze do zrobienia – zadeklarował. Andrzej Adamczyk powiedział, że rozwój kolei jest priorytetem obecnego rządu. Wskazał, że pasażerowie nie wracają na kolej sami z siebie: – Osoby, które przedtem korzystały z transportu samochodowego i z autobusów przychodzą na stacje, przystanki i dworce, bo wiedzą, że zdołali Państwo zmienić kolej na lepsze – zwrócił się do kolejarzy Adamczyk.

– Kolejarze to ludzie dumni i zdeterminowani, a także pracowici. Wiedzą, jak wypełniać swoje obowiązki i wypełniają je znakomicie – podkreślił minister. Dodał także, że kolejarze odegrali wielką i ważną rolę zarówno podczas niedawnej pandemii, jak i wykazują się nadzwyczajną postawą z związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę.

Następnie minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Andrzej Bittel wręczyli odznaczenia resortowe: odznaki honorowe "Zasłużony dla kolejnictwa".

Na koniec wydarzenia głos zabrał wiceminister Andrzej Bittel. – Dążymy do tego, aby polskie koleje stały się najlepsze w Europie – powiedział Bittel. – Nie mamy się czego wstydzić, a przeciwnie: możemy być dumni z osiągnięć ostatnich lat na polskiej kolei, które są Państwa zasługą – dodał wiceminister cytowany w komunikacie.

Podczas uroczystości zorganizowanej przez Krajową Sekcję Kolejarzy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność również wręczono odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP - złote, srebrne i brązowe medale zasługi – oraz resortowe: odznaki honorowe "Zasłużony dla kolejnictwa". Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i wiceministrowi Andrzejowi Bittelowei towarzyszył prezes Polskich Kolei Państwowych SA Krzysztof Mamiński. Po zakończeniu ceremonii, w której odznaczonych zostało ponad 200 pracowników kolei, głos zabrał minister Andrzej Adamczyk.

– Państwa służba w trudnych czasach jest niezwykle cenna dla Polski – mówił szef resortu infrastruktury. Dodał, że jest to szczególnie widoczne w takich okolicznościach, jak wojna czy pandemia. – Pracują Państwo coraz lepiej i pasażerowie to doceniają. Warunki Państwa pracy systematycznie się poprawiają. Dzięki rządowym programom w ciągu ostatnich 7 lat infrastruktura kolejowa poprawiła się w ok. 850 miejscach: na dworcach stacjach i przystankach. Dzięki prowadzonej Strategii Taborowej wagony, w których obsługują Państwo pasażerów są coraz bardziej nowoczesne i komfortowe – dodał Adamczyk.

Wszystkim zgromadzonym minister dziękował za dotychczasową wytężoną pracę i życzył powodzenia na dalszych etapach kariery – podsumowuje Ministerstwo Infrastruktury.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony