Partnerzy serwisu:

Kolejne wagony Przewozów Regionalnych idą na złom

Michał Szymajda 28.08.2018 8,8k

Kolejne wagony Przewozów Regionalnych idą na złom
Wagon Przewozów Regionalnych na stacji KorzybieFot. archiwum M. Szymajda, 2008.
Przewozy Regionalne kasują kolejne wagony znajdujące się w ich zasobach. Zlikwidowanych zostanie 5 wagonów z Leszna.
Proces kasacji wagonów pasażerskich w Przewozach Regionalnych postępuje od lat. Zdaniem operatora pracy dla klasycznych zestawów „wagon + lokomotywa” nie ma wiele, ponieważ zastąpiły je autobusy szynowe. Z kolei na stałe Polregio wagonami jeździ wyłącznie na trasach z Poznania do Szklarskiej Poręby i Międzylesia oraz, w czasie sezonu letniego i sporadycznie poza nim, na trasie Gdynia – Hel. Na pozostałych odcinkach klasyczne wagony z lokomotywą pojawiają się tylko sporadycznie, w zastępstwie za np. zepsute bądź serwisowane autobusy szynowe.

Przewozy Regionalne kasują wagony od lat stojące w Lesznie. Trzy z nich to wagony bezprzedziałowe do ruchu lokalnego typu 120A, dwa to wagony przedziałowe drugiej klasy 111AU i 111A. Zgodnie z założeniem przewoźnika wszystkie mają być fizycznie pozbawione cech, które sprawiłyby, że mogą wrócić na tory. Jak policzył, łącznie ważą ponad 185 ton.

Oferty na zakup stojącego na bocznicy w Lesznie taboru można składać do 31 sierpnia 2018 roku.

Z naszej wiedzy wynika, że Przewozy Regionalne mają obecnie czynnych jedynie kilkanaście wagonów piętrowych DBme i kilkanaście wagonów jednopokładowych, głównie serii 120A. O stanie i przyszłości wagonów przewoźnika pisaliśmy w końcu 2017 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony