Partnerzy serwisu:

Kolejne utrudnienia na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga

Jakub Madrjas 10.04.2019 3,2k

Kolejne utrudnienia na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga
fot. PKP PLK
Cały czas trwają prace na torach pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Praga. Od piątku wstrzymany zostanie ruch na moście przy Cytadeli (Gdańskim). Natomiast od 16 kwietnia wystąpią dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów.
Przed tygodniem informowaliśmy o nagłej zmianie rozkładu jazdy na linii legionowskiej, likwidując do czerwca część zatrzymań pociągów na przystankach Toruńska i Praga. Zmiany podano przewoźnikom zaledwie pięć dni przed ich wejściem w życie. Powodem był opóźniony start inwestycji na wschodniej linii obwodowej z budową przystanku Warszawa Targówek.

Teraz SKM Warszawa i Koleje Mazowieckie informują o kolejnych opóźnieniach. Już pojutrze zamknięty zostanie dla ruchu kolejowego most przy Cytadeli (zwany mostem Gdańskim). PKP PLK prowadzi odkładaną przez kilka lat naprawę przeprawy. – W dniach od 12 do 15 kwietnia ponownie nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa Gdańska ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK. Wszystkie pociągi rozpoczynające i kończące bieg w Warszawie pojadą do/z st. Warszawa Wschodnia; ZTM uruchomi zastępczą komunikację kolejową o oznaczeniu S90. Pociąg będzie jeździł wahadłowo pomiędzy Warszawą Zachodnią  a Warszawą Gdańską. Nadal będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach).

Natomiast od 16 kwietnia wystąpią dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów. W tym czasie zamknięty będzie jeden z torów pomiędzy stacjami Warszawa ZOO a Warszawa Praga. Zmienią się godziny odjazdów pociągów SKM S3 i S9 oraz KM RL i R90. Niektóre pociągi zatrzymywać się będą na stacjach Warszawa Praga i Warszawa Toruńska przy przeciwnej krawędzi peronu niż wynikałoby to z ich kierunku jazdy. Ponadto część pociągów SKM S9 zostanie odwołana w całej relacji, część pojedzie w relacji skróconej: Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska, a niektóre ominą przystanki Warszawa Toruńska i Warszawa Praga.

Wybrane pociągi KM R90 zostaną odwołane, a niektóre wycofane z odcinka Warszawa Praga – Warszawa Zachodnia i pojadą do stacji Warszawa Wschodnia. Ponadto wybrane pociągi ominą przystanki Warszawa Toruńska i Warszawa Praga, z kolei część pociągów przyspieszonych będzie miała wyznaczone dodatkowe postoje na stacji Warszawa Praga. Będzie dodatkowy pociąg SKM S3 na skróconej trasie Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski przez Warszawę Centralną.

Będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich oraz ZTM Warszawa – informują przewoźnicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony