Partnerzy serwisu:

Kolejne utrudnienia na linii do Sulejówka. Będzie komunikacja zastępcza

inf. pras 28.09.2022 3k

Kolejne utrudnienia na linii do Sulejówka. Będzie komunikacja zastępcza
Fot. KM
Ze względu na budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna, w dniach od 3 do 31 października 2022 roku ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony tylko po jednym torze. Część pociągów zostanie odwołana, w tym wszystkie kursy SKM S2.
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają budowę tunelu pod torami, który zastąpi przejazd drogowo-kolejowy w al. Marszalka Józefa Piłsudskiego. Inwestycja warta jest aż 60 mln złotych.

SKM znowu nie pojedzie

W związku z rozpoczęciem prac pasażerów czekają duże utrudnienia. Jak podają Koleje Mazowieckie, od 3 do 31 października 2022 roku, ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony tylko po jednym torze. W związku z tym część pociągów KM zostanie odwołana, a wybrane pociągi będą kursować z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za niektóre połączenia na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA). Zlikwidowane zostaną wszystkie połączenia linii S2 Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dla zmniejszenia utrudnień związanych z budową tunelu, w tym okresie, zostanie wprowadzone honorowanie biletów ważnych na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich w wybranych pociągach PKP Intercity oraz autobusach ZTM – podał przewoźnik.

Z biletami KM będzie można podróżować w następujących pociągach uruchamianych przez PKP Intercity:

• Niemcewicz nr 11112 w relacji Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia,
• Inka nr 12121 W relacji Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna.

Bilety na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich w powyższych pociągach będą honorowane wyłącznie w dni robocze oraz tylko przy przejazdach w jedną stronę. Na podstawie ważnego biletu jest również możliwość podroży z bagażem lub psem. Przewóz roweru możliwy jest wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, po wykupieniu specjalnej rezerwacji, a także biletu na przewóz roweru.

Jak dodaje przewoźnik, na podstawie ważnego biletu KM można zająć dowolne miejsce przeznaczone dla pasażera w powyższych pociągach PKP IC. Należy jednak ustąpić miejsca po zgłoszeniu się pasażera posiadającego bilet na wspomniane miejsce. W przypadku braku ważnego biletu KM w ww. pociągach, podróż możliwa jest po zakupie biletu wg zasad i opłat PKP IC. Podróżny nie ma możliwości zakupu biletu na połączenia PKP Intercity, według zasad obowiązujących na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich.

Honorowanie biletów KM będzie również możliwe w następujących autobusach ZTM (w obu kierunkach):

• 173 na odcinku Warszawa Wschodnia – Al. Piłsudskiego,
• 514 na odcinku Wola Grzybowska – PKP Rembertów,
• ZS2 na całej trasie linii zastępczej.

Nadal obowiązuje również wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM wprowadzone do 10 grudnia 2022 r. w związku z modernizacją dworca Warszawa Zachodnia.

Weekendowe utrudnienia na SKM S1

Warto dodać, że w godzinach wieczornych, w piątek, 30 września oraz przez cały weekend, 1 – 2 października pociągi SKM linii S1 będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Większość pociągów pojedzie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Natomiast do i z Pruszkowa dotrze kilkanaście par pociągów, z częstotliwością co około 60 – 120 minut. W tym czasie wszystkie pociągi SKM i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będą jeździły w obu kierunkach po jednym torze, tym którym normalnie jeżdżą w kierunku Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego.

Zmiany są spowodowane zamknięciem jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków z powodu kolejnego etapem prac przy budowie nowego wiaduktu drogowego łączącego Piastów z Pruszkowem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony