Partnerzy serwisu:

Kolejne unieważnienie przetargu. Tym razem na lini do Kuźnicy Białostockiej

Jakub Madrjas 14.09.2018 33

Kolejne unieważnienie przetargu. Tym razem na lini do Kuźnicy Białostockiej
fot. Krzysztof Kundzicz CC BY-SA 3.0
PKP PLK unieważniły kolejny ważny przetarg, tym razem na remont ważnych dla ruchu towarowego linii na Podlasiu. 
W czerwcu PKP PLK ogłosiła przetarg na rewitalizację ważnego połączenia dla połączeń towarowych na Podlasiu. Chodzi o przebudowę linii Białystok – Kuźnica (nr 57) na odcinku Kuźnica Białostocka – Geniusze oraz linii odgałęźnej Bufałowo Wschód – Bufałowo (nr 923). 

PLK podpisała już umowę na dofinasowanie projektu kwotą 100 milionów złotych. W sumie przetargi na cztery inwestycje w województwie podlaskim obejmują kwotę ponad 455 mln zł. Tymczasem z realizacją inwestycji będzie problem, bo postępowanie zostało w tym tygodniu unieważnione; w przetargu złożone zostały tylko dwie oferty, a obie znacząco przekroczyły kosztorys. Trakcja PRKiI przekroczyła wyznaczony na 550 mln złotych kosztorys o 52 procent (zaproponowała 837 mln zł), a Budimex – aż o 170 procent (1,485 mld złotych). PLK stwierdziła w uzasadnieniu, że ceny zaproponowane przez wykonawców są "znacząco zawyżone".

To kolejne w tym roku unieważnienie przetargu przez PLK po tym, jak oferty drastycznie przekroczyły budżet. Prezes spółki Ireneusz Merchel przyznaje, że wyższe ceny są problemem. – Korekty Krajowego Programu Kolejowego są robione na bieżąco tak, żeby w przetargach gdzie są rozsądne przekroczenia kosztorysu, podpisywać umowy – zaznaczył przed miesiącem, podając przykład linii Czechowice-Dziedzice – Oświęcim. Jego zdaniem nie jest tak, że PLK nie podpisuje żadnych nowych umów, bo tylko od stycznia do sierpnia tego roku spółka podpisała kontrakty warte ponad 6 miliardów złotych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony